Szukaj w serwisie
2022 Koncert zespołu Atmasfera w radiowym Studiu im. Czesława Niemena Koncert odbył się pod hasłem „Atmasfera dla (s)pokoju w Ukrainie”. To było muzyczne podziękowanie Polakom, możliwość wsparcia Ukraińców oraz modlitwa o pokój.

Przed radiową publicznością występowała m.in. Julia Jaremczuk, wokalistka zespołu. Jak przekazała, nadrzędnym przesłaniem tworzonej przez zespół muzyki, jest wzniesienie się ponad problemy i niepokoje świata. - Naszym repertuarem, pragniemy podtrzymać atmosferę niesienia pomocy - przekazała.
2022 Nowe studio radiowe S3 w koszalińskiej redkcji
Polskie Radio Koszalin rozwija się i zmienia dla swoich słuchaczy. Redakcja w Koszalinie zyskała „nowe serce”. To poważna, pod względem finansowym i logistycznym, inicjatywa.

- Aby wyłączyć główne studio S1, z którego przez dwadzieścia cztery godziny na dobę płynie w eter program na żywo, najpierw należało uruchomić studio zapasowe. Stąd mamy nowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt studio radiowe, z którego emitujemy programy do czasu uruchomienia studia głównego - tłumaczył Piotr Ostrowski, prezes Polskiego Radia Koszalin.
2021 Nowa odsłona kołobrzeskiej redakcji Polskiego Radia Koszalin Redakcję terenową z prawdziwego zdarzenia w Kołobrzegu Radio Koszalin uruchomiono już w 2013 r. we własnym lokalu o powierzchni ponad 70 m kw. W 2021 poszliśmy o krok dalej i zbudowano tam profesjonalne studio radiowe, które niczym nie różni się od studia w Koszalinie, Słupsku czy innych rozgłośniach regionalnych w Polsce. Inwestycja umożliwiła nadawanie programu z Kołobrzegu w nieograniczonym czasie.
2021 „Radio Koszalin na wakacjach” na Pojezierzu Wałeckim Przepiękne jeziora, tajemnicze historie oraz bezkresne lasy - nasi dziennikarze Piotr Ostrowski i Jarosław Rochowicz przez cztery dni poszukiwali dla państwa najciekawszych miejsc Pojezierza Wałeckiego.

„Radio Koszalin na wakacjach” to projekt, w ramach którego już od kilku lat przedstawiamy najpiękniejsze i wyjątkowe miejsca w naszym regionie.

- Powiat wałecki to aż w 50 procentach lasy, porównując to do średniej krajowej, która wynosi tylko 30 procent - robi to wrażenie. W naszym regionie jest również wiele jezior i rzek, więc możemy się pochwalić dużą różnorodnością ekosystemów - powiedziała Magdalena Marchwiak z Nadleśnictwa Wałcz.
2020 Polskie Radio Koszalin obchodzi 67. Urodziny Polskie Radio Koszalin 15 listopada świętuje urodziny. Stacja rozpoczęła nadawanie w 1953 roku, wówczas jako ekspozytura Polskiego Radia, z półgodzinnym programem.

- Kolejna ważna dla nas data to 18 listopada 1993 roku. To właśnie tego dnia powstała samodzielna rozgłośnia regionalna w Koszalinie. Przez te 27 lat udało nam się utrzymać radio jako samodzielną jednostkę. Jesteśmy jedyną rozgłośnią działającą w mieście powiatowym. To powód do dumy. Bez grzechu pychy mogę powiedzieć, że od lat jesteśmy postrzegani jako wiarygodne źródło informacji i prestiżowy pracodawca - powiedział Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin.
2020 „Radio Koszalin na wakacjach” na Pojezierzu Drawskim
Jarosław Rochowicz i Piotr Ostrowski przybliżali naszym słuchaczom w ramach „Radiowego Klubu Obieżyświata” ten piękny region - m.in. kościół pw. Św. Trójcy, pomnik rybaka na rynku w Czaplinku, a także pałac w Siemczynie i znajdującą się na jego terenie Pracownię Ceramiczną.

- To piękna kraina, w której jest nie tylko 250 jezior, ale też pełno rzek, wspaniałe lasy i infrastruktura dostosowana do wypoczynku zarówno turystów, jak i typowych wodniaków. Przewija się tu wielu turystów i co ciekawe, słyszymy nie tylko język polski, ale też angielski czy niemiecki - powiedział o Pojezierzu Drawskim Jarosław Rochowicz.
2020 Radio Koszalin stworzyło duży newsroom Przed modernizacją w Polskim Radiu Koszalin były dwie takie sekcje – dział informacji przygotowujący m.in. dzienniki pracował na pierwszym piętrze, a nowe media (redakcja portalu PRK24.pl, media społecznościowe) na parterze. Obecnie wszyscy dziennikarze informacyjni znaleźli się w jednej przestrzeni.

Oba działy stały się jednym organizmem. W efekcie informacja radiowa niemal natychmiast trafia na nasz portal PRK24.pl.

2020 Piotr Ostrowski nadal prezesem Polskiego Radia Koszalin Decyzją Rady Mediów Narodowych został wybrany na czteroletnią kadencję. Piotr Ostrowski nieprzerwanie kieruje Polskim Radiem Koszalin od 10 lat. Wcześniej był dyrektorem oddziału TVP w Gdańsku oraz kierownikiem redakcji TVP m.in. w Koszalinie i Słupsku.

Piotr Ostrowski podkreślił, że Polskie Radio Koszalin to misja, region, ludzie i ich sprawy. Zaznaczył, że zależy nam na wysokiej słuchalności. Dodał również, że rozgłośnia stawia na rozwój i nowoczesne technologie, czego przykładem jest rozbudowa newsroomu, w którym znajdą się redakcje Informacji i Nowych Mediów.
2020 Inwestycje w Radiu Słupsk
Radio Słupsk doczekało się nowoczesnego samochodu transmisyjnego. Dziennikarze naszej słupskiej redakcji otrzymali właśnie Opla wyposażonego w urządzenia nadawcze.

Poza nim redakcja ma do dyspozycji samochód reporterski. W Słupsku trwa również rozbudowa pomieszczeń redakcyjnych. Wkrótce otwarcie newsroomu Nowych Mediów.

Jak mówi prezes Polskiego Radia Koszalin te inwestycje umacniają pozycję miejskiego radia w Słupsku. - Konsekwentnie rozwijamy nasze miejskie pasmo "Radio Słupsk", ponieważ wiemy jak wielką cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Mamy wysoką słuchalność, ale nie spoczywamy na laurach. Za kilka tygodni oddamy do użytku dwa nowe pomieszczenia redakcyjne. Prowadzimy także nabór dziennikarzy do redakcji Nowych Mediów.
2020 Nowe samochody reporterskie dla dziennikarzy Polskiego Radia Koszalin Po 9-latach Radio Koszalin modernizuje swoją flotę. Do dziennikarzy trafiły nowe Ople - dwie Corsy oraz Insignia. Samochody na stałe otrzymały także redakcje terenowe w Szczecinku i Kołobrzegu. Nasz korespondent w Pile otrzymał zmodernizowany samochód transmisyjny, który usprawni pracę w terenie.
Więcej »