Szukaj w serwisie
2017
28/12/2017, 11:27
Przy wsparciu Polskiego Radia Koszalin wykładowcy, studenci i absolwenci Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej nagrali płytę z kolędami. Wszystkie utwory wykonywane są w języku kaszubskim.
2015 Pieśń Lasu W słuchowisku dla dzieci „Pieśń Lasu” aktorzy Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska opowiadają o marzeniach Małego Zajączka, który żyje w lesie razem z innymi zwierzętami: sprytnym Lisem, zwinną Wiewiórką, Niedźwiedziem, bojącym się wszystkiego Tchórzem, pracowitymi Bobrami, leśną dziennikarką – Wroną oraz Ślimakiem. Mały Zajączek chce wyrosnąć na kogoś nadzwyczajnego. Szybko okazuje się, że nadzwyczajny jest już teraz. Kiedy ludzie niszczą i zaśmiecają las oraz zatruwają ściekami leśny strumień tylko Zajączek ma odwagę, żeby bronić lasu. 2014 Tartak Słuchowisko „Tartak” bazuje na powieści o tym samym tytule. Książka Daniela Odiji była nominowana do literackiej nagrody Nike. Główną postacią słuchowiska jest Józef Myśliwski, właściciel tartaku w niewielkiej, biednej wiosce. Dorabia się dużego majątku na hodowli lisów, a gdy ta przestaje być opłacalna, wycina drzewo z okolicznych lasów. W zachłannej pogoni za pieniędzmi traci jednak miłość rodziny, względy kochanki oraz przychylność mieszkańców.

W obsadzie m.in.: Wiesław Komasa, Zdzisław Wardejn, Janek Wieczorkowski, Marcin Bosak, Barbara Zielińska, Monika Kwiatkowska.
2014 UNPLUGGED Polskiego Radia Koszalin 2014 To dokumentacja cyklu koncertów, które odbywały się w radiowym Studiu Nagraniowo- Koncertowym im. Czesława Niemena, od jesieni 2013 do wiosny 2014 roku. To wyjątkowa, bo dwupłytowa płyta.

Na pierwszej płycie: Janek Samołyk, Materia, Natalia Sikora, Doobragramy, Skarpety, Marta Sarsaparilla, Natalia Bogusz, Karcer, Raggafaya, Sloviansky. Na drugiej płycie kilkunastu muzyków oraz wokalistów zagrało i zaśpiewało koncert z piosenkami Czesława Niemena.
2013 Siedem dalekich rejsów Słuchowisko „Siedem dalekich rejsów” Leopolda Tyrmanda to opowieść o powojennym Darłowie i ludziach, którzy znaleźli się tam przez splot życiowych wyborów. To opowieść o miłości, rozterkach, poszukiwaniach skarbów pomorskiej kultury, ale także o totalitaryzmie, który zawładną Polską tuż po wojnie.

Słuchowisko nagraliśmy w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie latem 2013 roku, zaś jego premiera odbyła się podczas lipcowego Bałtyk Festiwal Media i Sztuka w Darłowie.
2013 Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2013 Płyta podsumowuje konkurs o „Bursztynowy Mikrofon” Polskiego Radia Koszalin, w którym zaprezentowali się muzyczni debiutanci. Finałowa dziesiątka zagrała na żywo na scenie przy latarni morskiej w Darłówku.

Jury przyznało „Bursztynowy Mikrofon” zespołowi Trabanda z Łodzi. Nagroda Dziennikarzy powędrowała do Stashki ze Szczytna. Inni wykonawcy na płycie to: Baobab, Kapelanka, Flou, Agata Świętoń.
2013 UNPLUGGED Polskiego Radia Koszalin 2013 To płyta, która jest podsumowaniem drugiego sezonu cyklu UNPLUGGED Polskiego Radia Koszalin. Koncerty odbywały się w radiowym Studiu Koncertowo- Nagraniowym im. Czesława Niemena od października 2012 roku do kwietnia 2013. Podobnie jak w pierwszym sezonie gościliśmy wykonawców regionalnych, choć tym razem formuła została poszerzona o gwiazdy, które pochodzą z naszego regionu.

Na płycie: Zgagafari, Małgorzata Ostrowska, Zosia Karbowiak, Manchester, Świadomość, Jola Turbielewicz & The Popcorn, Jacek Barzycki i Mariusz Puszkiewicz.
2012 Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2012 Płyta jest zapisem finału konkursu o „Bursztynowy Mikrofon” zorganizowanego przez Polskie Radio Koszalin i Miasto Darłowo. Do konkursu nadesłano niemal 100 zgłoszeń, a jury wybrało 9 wykonawców, którzy zaprezentowali się drugiego dnia festiwalu.

Główną nagrodę i wyróżnienie dziennikarzy otrzymał zespół TakLoopNie. Nagroda publiczności trafiła do zespołu Fluktua.
2012 UNPLUGGED Polskiego Radia Koszalin 2012 To płyta podsumowująca pierwszy sezon koncertów „bez prądu” zarejestrowanych w Studiu Koncertowo- Nagraniowym im. Czesława Niemena w Polskim Radiu Koszalin między listopadem 2011 a majem 2012 roku.

Album jest zapisem unikalnych utworów, bo w akustycznej wersji, siedmiu zespołów z regionu. Z Koszalina - Mr. Zoob, 4. Piętro, Grupa Projekt, Lipa Z Miodem, Ivona i Kołobrzegu - Cisza Jak Ta, Time To Express.