fot. Paweł Drożdż/Polskie Radio Koszalin

Rowery miejskie powróciły do Słupska. Jednoślady można wypożyczać przez najbliższe siedem miesięcy. Podobnie jak w ubiegłym roku, do dyspozycji mieszkańców i przyjezdnych jest 100 rowerów na 20 stacjach rozlokowanych na terenie całego miasta.

Stacje, na których można wypożyczyć miejskie rowery, znajdują się w takich samych lokalizacjach, co w ubiegłym roku. Choć, jak przyznaje rzecznik słupskiego ratusza Monika Rapacewicz, jest jeden wyjątek:- Ze względu na trwające prace budowlane, stacja znajdująca się dotychczas na Starym Rynku, została przeniesiona na ulicę Nowobramską. Pozostałe funkcjonują bez zmian.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru? Dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca pierwsze 20 minut jest darmowe. Godzina kosztuje złotówkę, druga - dwa złote, a każda kolejna cztery złote.

W ostatnim sezonie z roweru miejskiego w Słupsku skorzystało ponad 5 tysięcy osób, którzy przebyli łącznie ponad 22 tys. kilometrów. To już ostatni rok umowy miasta z firmą wypożyczającą rowery. Na razie nie wiadomo, czy pomysł będzie kontynuowany w następnych latach.

W Koszalinie Rower Miejski wystartował 1 kwietnia.

pd/zn

Posłuchaj

mieszkańcy Monika Rapacewicz o lokalizacji stacji