fot. Hanna Jarczyńska/prk24
Poniedziałkowy wieczór i rozmowy o kulturze. Dziś zajrzymy do Manowa i Darłowa i po prostu porozmawiamy o kulturalnym lecie.

Śmiało można powiedzieć, że tego lata kulturalnych atrakcji w każdej miejscowości nie brakuje. Liczne festyny, wystawy, kino na leżakach, koncerty, nie tylko muzyki rozrywkowej, ale i poważnej, pikniki artystyczne. Wybór był i wciąż jeszcze jest, ogromny.

Wakacje to czas, kiedy placówki kulturalne szukają pomysłów, jak zachęcić turystów i mieszkańców do odwiedzin. W gościnne progi Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie tym razem zawitał projekt "0strat".

materiał Katarzyny Kużel

Wiejskie festyny to świetna okazja do promowania czytelnictwa. Do takiego wniosku doszły pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Manowie. Napisały projekt, zdobyły grant w konkursie „Działaj Lokalnie” i ...działają. Można się było o tym przekonać w minioną sobotę w Manowie.

A już wkrótce, 3 września, finał tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. Bibliotekarki zaproszą mieszkańców gminy do czytania na łonie natury, nad jeziorem w Rosnowie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

materiał Joanny Lejtan