Szukaj w serwisie

Joanna Lejtan

j.lejtan@radio.koszalin.pl
94 347 09 69

O autorze

Dawno temu bardzo chciałam pisać. Stało się inaczej, trafiłam do radia. Pokochałam ten „teatr wyobraźni" i zabawę dźwiękiem. Po wielu latach pracy ciągle sprawia mi to frajdę. A przy okazji staram się przekazywać to, w co mocno wierzę - jakość naszego życia zależy przede wszystkim od nas samych.
RozwińZwiń
5 maja 17:36 „Wieczorne Spotkania”: o tym czy zabraknie nam lekarzy Według danych samorządu lekarskiego, w Polsce brakuje około 50 tysięcy lekarzy, w tym 20 tysięcy rodzinnych 28 kwietnia 12:43 Źródło: redakcja „Wieczorne Spotkania”: o rehabilitacji po Covid-19 Regeneracja nie tylko ciała, ale też umysłu - z takiego założenia wychodzi dyrekcja Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu. Od 1 maja w placówce rusza innowacyjna - i co najważniejsze - w pełni refundowana rehabilitacja pocovidowa. 27 kwietnia 19:25 „Bogate życie Moniki” - Joanna Lejtan 22 kwietnia 11:07 Źródło: redakcja „Wieczorne Spotkania”: o przekazywaniu 1% Czas na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym, poprzez złożenie deklaracji podatkowej. Warto więc przypomnieć o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej przez nas Organizacji Pożytku Publicznego. 14 kwietnia 16:09 Źródło: redakcja „Wieczorne Spotkania”: o otyłości jako pladze w pandemii Kwarantanna społeczna i ograniczenie wychodzenia z domów sprawia, że Polacy tyją na potęgę. Z obliczeń Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW wynika, że epidemia koronawirusa sprzyja przybieraniu na wadze - średnio pół kilograma tygodniowo. 8 kwietnia 20:42 „Wieczorne spotkania”: o tym, kto i w jaki sposób pomaga dzieciom i młodzieży przetrwać trudny czas pandemicznej izolacji Nauka zdalna w trakcie pandemii dosyć mocno wpłynęła na stan psychiczny dzieci i młodzieży, które przez większość czasu patrzą w ekrany urządzeń elektronicznych. Nasi goście rozmawiali o tym, jak koszalińskie placówki starają się zapobiec skutkom izolacji i negatywnemu samopoczuciu uczniów 7 kwietnia 20:55 „Wieczorne spotkania”: o wspieraniu przedsiębiorstw społecznych w regionie w trudnym czasie pandemii Przedsiębiorstwa społeczne wyznaczają sobie cele ściśle społeczne i inwestują wypracowane nadwyżki w działalność lub we wspólnotę. Są one szansą na zatrudnienie m.in. dla osób wykluczonych. Nasi goście rozmawiali o tym, jak takie przedsiębiorstwa działają i komu są w stanie pomóc.
23 marca 19:21 „Wieczorne spotkania" o wsparciu dla chorych z zespołem Downa Zespół Downa jest zespołem wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego materiału genetycznego chromosomu 21. Dzisiejsze stowarzyszenia i działalności charytatywne tworzą wiele projektów i kampanii, które polegają na wsparciu osób z Zespołem Downa, jak i społecznej akceptacji wobec nich 18 marca 20:24 „Wieczorne Spotkania”: o ubóstwie menstruacyjnym Z badań przeprowadzonych przez fundację Dominiki Kulczyk wynika, że ubóstwa menstruacyjnego w Polsce doświadcza około 500 tys. kobiet i dziewcząt. Organizacje alarmują, że w pandemii coraz więcej osób nie stać na zakup podpasek czy tamponów. 18 marca 16:32 „Wieczorne Spotkania”: o tym jak wychowywać społeczeństwo obywatelskie Szkolny Budżet Obywatelski dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bobolice - takich inicjatyw za wiele w regionie nie mamy, a szkoda, bo to wydaje się być bardzo dobrą formą kształcenia młodego, odpowiedzialnego obywatela
Więcej »