fot. Radosław Zmudziński/Polskie Radio Koszalin

Jako powód wskazali dobrze układającą się przez lata współpracę z dotychczasowym wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego. Wskazali m.in. na częstą jego pomoc przy pozyskiwaniu funduszy na różne inwestycje samorządowe.

Tomasza Sobieraja poparł m.in. wybrany na kolejną kadencję burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein: - Odbyliśmy wiele konstruktywnych spotkań, zrealizowaliśmy wiele projektów. To m.in. główna przebudowa arterii komunikacyjnej w Sławnie. Ulica Armii Krajowej musiała najpierw stać się drogą wojewódzką, później musieliśmy zorganizować środki na jej przebudowę. Sławno nie poradziłoby sobie z tak dużym projektem.

Tomasz Sobieraj podkreślił, że wsparcie samorządowców z regionu jest dla niego bardzo ważne: - To dowód na dobrą współpracę z samorządowcami, którzy są wokół Koszalina. W wielu miejscach tej współpracy zabrakło. Rozwój jest tam, gdzie jest dialog. Mam nadzieję, że to wsparcie jest dowodem dla koszalinian, że warto na mnie zagłosować, że zależy mi na rozwoju naszego miasta.

Tomasza Sobieraja poparli także burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski, burmistrz Karlina Piotr Woś, ubiegająca się o reelekcję burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Kontrkandydatem Tomasza Sobieraja jest urzędujący prezydent Koszalina Piotr Jedliński. W pierwszej turze Sobieraj zdobył 46 proc. głosów, a Jedliński - 28 proc.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, kandydat na prezydenta Koszalina Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna