Jak co roku w sierpniu, miesiącu trzeźwości, Góra Chełmska przywitała pielgrzymów z naszej diecezji. Uczestnicy pielgrzymki przynieśli ze sobą wiele intencji – dziękowali za dar trzeźwości, a także prosili o nią dla innych.
Adam Sadłyk z Diecezjalnego Apostolstwa Trzeźwości podkreślił, że duchowość jest bardzo istotnym wsparciem w walce z nałogiem: - Osoby, które dziś szły w pielgrzymce, to pielgrzymi nadziei. Są świadectwem, że poprzez wiarę, modlitwę i pracę nad sobą można zmienić życie swoje i swoich rodzin - tłumaczył.
Jeden z uczestników pielgrzymki, pan Andrzej, który od 42 lat żyje w trzeźwości, zaznaczył, że wiara ma dla niego fundamentalne znaczenie: - Bóg może wszystko. Może odmienić życie każdego tak, by był szczęśliwy. Alkohol daje tylko iluzję szczęścia - podkreślił.
Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości odbyła się już po raz 35. A już 31 sierpnia na Świętą Górę Polanowską wyruszy 23. Regionalna Pielgrzymka Trzeźwości.
sk/zn
