W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.
W szpitalu w Kołobrzegu powstanie nowa pracownia elektrofizjologii. Ma to być przestrzeń z nowoczesną salą zabiegową, w której będzie prowadzona diagnostyka i leczenie inwazyjne zaburzeń rytmu serca i przewodzenia.
Całość będzie kosztowała około 3 miliony złotych, a pieniądze pochodzić będą z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Jak poinformował Polskie Radio Koszalin ordynator oddziału kardiologicznego kołobrzeskiego szpitala Waldemar Frąckowiak - zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi medyczne jest bardzo duże, a jakość życia pacjentów, po zabiegu ablacji serca, znacznie wzrasta. Podpisano już w tej sprawie stosowną umowę.
Jeszcze w tym roku Urząd Marszałkowski przekaże na ten cel prawie 2 miliony złotych, pozostały 1 mln zł zabezpieczony w budżecie na 2025 rok.
Nie ma wątpliwości, że moda na spędzanie świąt wielkanocnych nad morzem jest coraz powszechniejsza. Kołobrzeg przeżywa prawdziwy najazd turystów i kuracjuszy. Wielu z nich zostaje jeszcze nad morzem na kilka czy kilkanaście dni poświątecznych. Co zamierzają robić?
Zapasy to najstarszy i najszlachetniejszy ze wszystkich istniejących sportów walki. Dyscyplina wciąż olimpijska (mimo zakusów wyrzucenia jej z Igrzysk Olimpijskich) w wyjątkowy sposób wpływa na ogólny rozwój i sprawność człowieka. Kołobrzeski klub UKS Zapasy Kołobrzeg to miejsce, w którym swojej sportowej pasji oddają się wszyscy chętni, bez względu na wiek. Mariusz Wolański, który wybrał się na trening, o rozmowę poprosił zapaśniczy narybek oraz trenera Adama Bieńkowskiego.
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, zaćma jest główną przyczyną ślepoty na świecie. Na szczęście obecne metody leczenia są bardzo zaawansowane i pozwalają na jej trwałe usunięcie. Pomimo to jest to jeden z najczęściej spotykanych problemów okulistycznych, z którymi lekarze spotykają się w swojej codziennej praktyce. Na ten temat rozmawiamy z lekarzem okulistą Małgorzatą Tomczuk-Michalską.