W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W szpitalu w Kołobrzegu powstanie nowa pracownia elektrofizjologii. Ma to być przestrzeń z nowoczesną salą zabiegową, w której będzie prowadzona diagnostyka i leczenie inwazyjne zaburzeń rytmu serca i przewodzenia.

Całość będzie kosztowała około 3 miliony złotych, a pieniądze pochodzić będą z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Jak poinformował Polskie Radio Koszalin ordynator oddziału kardiologicznego kołobrzeskiego szpitala Waldemar Frąckowiak - zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi medyczne jest bardzo duże, a jakość życia pacjentów, po zabiegu ablacji serca, znacznie wzrasta. Podpisano już w tej sprawie stosowną umowę.

Jeszcze w tym roku Urząd Marszałkowski przekaże na ten cel prawie 2 miliony złotych, pozostały 1 mln zł zabezpieczony w budżecie na 2025 rok.

materiał Mariusza Wolańskiego

Nie ma wątpliwości, że moda na spędzanie świąt wielkanocnych nad morzem jest coraz powszechniejsza. Kołobrzeg przeżywa prawdziwy najazd turystów i kuracjuszy. Wielu z nich zostaje jeszcze nad morzem na kilka czy kilkanaście dni poświątecznych. Co zamierzają robić?

materiał Mariusza Wolańskiego

Zapasy to najstarszy i najszlachetniejszy ze wszystkich istniejących sportów walki. Dyscyplina wciąż olimpijska (mimo zakusów wyrzucenia jej z Igrzysk Olimpijskich) w wyjątkowy sposób wpływa na ogólny rozwój i sprawność człowieka. Kołobrzeski klub UKS Zapasy Kołobrzeg to miejsce, w którym swojej sportowej pasji oddają się wszyscy chętni, bez względu na wiek. Mariusz Wolański, który wybrał się na trening, o rozmowę poprosił zapaśniczy narybek oraz trenera Adama Bieńkowskiego.

meteriał Mariusza Wolańskiego

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, zaćma jest główną przyczyną ślepoty na świecie. Na szczęście obecne metody leczenia są bardzo zaawansowane i pozwalają na jej trwałe usunięcie. Pomimo to jest to jeden z najczęściej spotykanych problemów okulistycznych, z którymi lekarze spotykają się w swojej codziennej praktyce. Na ten temat rozmawiamy z lekarzem okulistą Małgorzatą Tomczuk-Michalską.

„Na zdrowie”: Małgorzata Tomczuk-Michalska