fot. prk24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

„Przede wszystkim umiar”, tak mówią trenerzy i dietetycy komentując nasze zachowania w Tłusty Czwartek. Jednak jak oprzeć się licznym smakom? Podobno zjedzenie kilku pączków nikomu w ten dzień nie zaszkodzi. Sprawdziliśmy jakie są nastroje wśród kołobrzeżan oraz jaką ofertę serwują nam piekarnie.

materiał Aleksandry Szymańskiej

Wyjątkowym prezentem zostało obdarowane Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W środę prezydent miasta Anna Mieczkowska przekazała na ręce dyrektora muzeum Aleksandra Ostasza kopię złotego gotyckiego naszyjnika, datowanego na ok. 550 rok. 

Skarb został znaleziony przez rolnika z Piotrowic k. Kołobrzegu w 1913 roku. Trzy lata później trafił do kołobrzeskiego muzeum. Pod koniec II Wojny Światowej naszyjnik znalazł się w Niemczech. Dziś oryginał można oglądać w muzeum w Greifswaldzie, kopia będzie prezentowana w Muzeum Miasta Kołobrzeg.

materiał Małgorzaty Abramowicz

O efektach przeładunkowej działalności kołobrzeskiego portu w ostatnich miesiącach Mariusz Wolański rozmawiał z prezesem Zarządy Portu Morskiego Kołobrzeg Arturem Lijewskim.

materiał Mariusza Wolańskiego

Michał Wojtewicz, dyrektor ds. Gospodarki Odpadami w Miejskim Zakładzie Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu mówił o segregowaniu śmieci, jakie są najczęstsze błędy popełniane wśród kołobrzeżan. Do tematu odnieśli się również mieszkańcy Kołobrzegu. Materiał przygotował Jarosław Banaś.

materiał Jarosława Banasia