źródło: www.ustka.pl

Koszt inwestycji to 12,3 mln zł. Pieniądze pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ustka ma szansę stać się podstawową bazą do organizacji stacjonarnych szkoleń zimowych. Stadion wraz z dużym zapleczem ma zapewnić jak najlepsze warunki szkolenia. Po uzyskaniu certyfikatu, Ustka może być areną ważnych zawodów rangi ogólnopolskiej.

Obiekt w pierwszej kolejności będzie służył mieszkańcom i usteckim klubom sportowym. Stadion został zaprojektowany z uwzględnieniem funkcji lekkoatletycznych, z boiskiem rozgrzewkowo-treningowym, umożliwiającym jednoczesne treningi w rzutach młotem, dyskiem i oszczepem. Warto podkreślić, że Ustka posiada bardzo duży potencjał sportowy w lekkiej atletyce.

LKS „Jantar” to kolebka wielu reprezentantów kraju i medalistów mistrzostw Polski. Wśród nich są min. Barbara Madejczyk - oszczepniczka, rekordzista Polski, wielokrotna reprezentantka naszego kraju w IO w Atenach oraz Mistrzostwach Świata i Europy oraz Klaudia Regin - mistrzyni świata juniorów w rzucie oszczepem.

Uroczyste przekazanie certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zaplanowano na piątek, 29 września o godz. 13.00.

pg/zas