fot. Mateusz Sienkiewicz
Regeneracja nie tylko ciała, ale też umysłu - z takiego założenia wychodzi dyrekcja Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu. Od 1 maja w placówce rusza innowacyjna - i co najważniejsze - w pełni refundowana rehabilitacja pocovidowa.

Tamtejszy szpital przyjmie jednorazowo 50 osób. Turnus będzie trwał od 3 do 6 tygodni. Jak będzie wyglądała rehabilitacja opowiada dr Ewa Giza - internista, lekarz specjalista psychiatrii, dyrektor placówki.

materiał Mateusza Sienkiewicza

Do przyjęcia pocovidowych kuracjuszy na turnusy rehabilitacyjne refundowane przez NFZ przygotowuje się również uzdrowisko Połczyn-Zdrój. O szczegółach w rozmowie z prezesem uzdrowiska Romualdem Michelem.

materiał Joanny Lejtan

Silny ból w klatce piersiowej, omdlenia czy narastające duszności są powodem, aby trafić jak najszybciej do szpitala. Nieleczony ostry epizod kardiologiczny jest równie niebezpieczny jak koronawirus – podkreślali specjaliści z dziedziny kardiologii. Dlatego tu także - jak podkreśla profesor Marcin Grabowski przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - nie można zapomnieć o potrzebie rehabilitacji, bo kardiologicznych powikłań pocovidowych nie brakuje.

materiał Renaty Pacholczyk


Coraz popularniejszą metodą terapeutyczną staje się tlenoterapia hiperbaryczna. Czy jest bezpieczna i czy może być stosowana przez każdego? Co w przypadku osób, które przeszły covid-19? Na te pytania Tomaszowi Tranowi odpowiedział Grzegorz Sokołowski z jednego z koszalińskich gabinetów terapii tlenowej.

materiał Tomasza Trana

red./kc