Szukaj w serwisie

Renata Pacholczyk

r.pacholczyk@radio.koszalin.pl
94 347 09 20/22

O autorze

Kobieta zmienną jest. Raz ruda, raz blondynka, ale zawsze blisko naszych słuchaczy. Sprawy małych ojczyzn i ich mieszkańców nie są mi obce. Na co dzień można mnie usłyszeć w serwisach informacyjnych, ale także potrafię zagrać... na ludową nutę. Pasje? Rodzina? Zwierzęta? Przecież nie o to w tej notce chodzi. Jestem tu, bo po prostu kocham radio. I to, co robię, robię dla tych, którzy nas słuchają.
RozwińZwiń
21 września 20:01 „Wieczorne Spotkania”: o terapiach z udziałem zwierząt Zooterapia to metoda wspomagająca leczenie oraz rehabilitację osób z niepełnosprawnością, polegająca na bliskim i naturalnym kontakcie ze zwierzętami. Nasi goście rozmawiali m.in. o tym, z jakimi zwierzętami przeprowadzane są najczęściej terapie 17 września 19:33 „Wieczorne Spotkania”: jak pandemia wpłynęła na życie osób przebywających w domach pomocy społecznej? Tematem audycji tym razem były możliwości odwiedzania pacjentów szpitali i podopiecznych placówek, takich jak domy pomocy społecznej 15 września 20:59 Źródło: redakcja „Wieczorne spotkania”: czy dbamy o porządek w naszych miejscowościach? Czy mieszkańcy dbają o porządek w swoich miejscowościach? Jakie inwestycje są w nich realizowane? Czy straż miejska lub gminna może upomnieć kogoś w przypadku, jeśli na jego posesji jest bałagan? Między innymi na te pytania odpowiadaliśmy w środowych „Wieczornych spotkaniach” 15 września 19:31 „Wieczorne Spotkania”: czy szkoły mogą stać się ogniskami Covid-19? Nauczyciele i uczniowie powrócili już do stacjonarnego trybu nauczania, lecz zmiany które nastąpiły w związku z pandemią Covid-19 są wyraźne. O szczepieniach, bezpieczeństwie dotyczącym potencjalnymi zakażeniami koronawirusem opowiedzą goście „Wieczornych spotkań”

14 września 20:37 „Wieczorne Spotkania”: o prężnych ośrodkach kultury w regionie Ośrodki kultury w naszym regionie organizują wydarzenia, które przyciągają mieszkańców nie tylko Środkowego Pomorza. O szczegółach opowiadają goście „Wieczornych spotkań” 13 września 12:42 „Klucz do kościoła w Lubiechowie” - Renata Pacholczyk 9 września 20:12 „Wieczorne Spotkania”: festiwal „Integracja Ty i Ja” Trwający 18. już Europejski Festiwal Filmowy przebiega pod hasłem „Kultura Dostępna”. Jak piszą organizatorzy imprezy, „festiwal łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że życie można zacząć wiele razy” 9 września 19:31 „Wieczorne Spotkania”: jak nie marnować żywności? Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa podaje, że co roku na świecie marnuje się około 1/3 wyprodukowanej żywności. Nasi goście rozmawiali m.in. o tym, jak zapobiegać nadwyżce jedzenia, a także co z nią zrobić, żeby się nie zmarnowała 9 września 17:24 „Wieczorne Spotkania”: o jakości powietrza na Pomorzu W kolejnej odsłonie cyklu „Wieczornych Spotkań” nasi goście rozmawiali o tym, czy nad morzem rzeczywiście jest czyste powietrze 7 września 18:42 „Wieczorne Spotkania”: o nowym kanonie lektur szkolnych Jakie jest zainteresowanie młodego pokolenia szkolnymi lekturami, czy sięgają po nie z chęci czy obowiązku? Jak nauczyciele zapatrują się na zmiany w kanonie szkolnej literatury? Między innymi na te pytania odpowiedzieli goście „Wieczornych Spotkań”
Więcej »