Szukaj w serwisie

Renata Pacholczyk

r.pacholczyk@radio.koszalin.pl
94 347 09 20/22

O autorze

Kobieta zmienną jest. Raz ruda, raz blondynka, ale zawsze blisko naszych słuchaczy. Sprawy małych ojczyzn i ich mieszkańców nie są mi obce. Na co dzień można mnie usłyszeć w serwisach informacyjnych, ale także potrafię zagrać... na ludową nutę. Pasje? Rodzina? Zwierzęta? Przecież nie o to w tej notce chodzi. Jestem tu, bo po prostu kocham radio. I to, co robię, robię dla tych, którzy nas słuchają.
RozwińZwiń
10 maja 20:38 „Wieczorne Spotkania”: o programie Bardzo Młoda Kultura Bardzo Młoda Kultura jest programem dotacyjnym z Narodowego Centrum Kultury, działającym od trzech lat. Obecnie trwa jego II edycja. Akcja ma na celu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji i animacji kulturalnej. 6 maja 18:54 Źródło: redakcja W „Wieczornych spotkaniach” rozmawialiśmy o zaniedbywaniu dzieci przez rodziców w czasie pandemii Zaniedbanie jest jednym z przejawów przemocy stosowanej wobec dziecka. Szczególnie jest ono zauważalne w dobie pandemii, kiedy rodzice pracują zdalnie 6 maja 14:13 „Wieczorne spotkania”: o wzroście czytelnictwa w Polsce Biblioteka Narodowa opublikowała najnowszy raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Na zadawane od blisko trzech dekad pytanie, o czytanie w całości lub fragmencie, co najmniej jednej książki w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie, twierdząco odpowiedziało 42 proc. respondentów 5 maja 17:36 „Wieczorne Spotkania”: o tym czy zabraknie nam lekarzy Według danych samorządu lekarskiego, w Polsce brakuje około 50 tysięcy lekarzy, w tym 20 tysięcy rodzinnych 30 kwietnia 19:32 „Wieczorne Spotkania”: rozmawialiśmy o alienacji rodzicielskiej Alienacja rodzicielska polega m.in. na utrudnianiu dziecku przez jednego rodzica kontaktu z drugim rodzicem. Nasi goście wyjaśniali m.in. na czym dokładnie polega alienacja, a także jak może wpłynąć na psychikę dziecka 30 kwietnia 09:14 „Wieś nad małą wodą” - Renata Pacholczyk 28 kwietnia 20:02 Źródło: redakcja „Wieczorne spotkania” o efektach programu „Rodzina 500 plus” Rządowy program ma już pięć lat. Jakie jest jego znaczenie dla domowych budżetów? 28 kwietnia 12:43 Źródło: redakcja „Wieczorne Spotkania”: o rehabilitacji po Covid-19 Regeneracja nie tylko ciała, ale też umysłu - z takiego założenia wychodzi dyrekcja Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu. Od 1 maja w placówce rusza innowacyjna - i co najważniejsze - w pełni refundowana rehabilitacja pocovidowa. 27 kwietnia 19:36 „Wieczorne spotkania”: o znaczeniu poezji w życiu młodzieży i dorosłych Poezja najczęściej opisuje uczucia, poszerza naszą wyobraźnię i pobudza do refleksji. Jej popularność jednak słabnie. Dlaczego coraz rzadziej sięgamy do tej krótkiej formy literackiej? Co natomiast powoduje, że niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez niej życia? Między innymi na te pytania odpowiedzieli goście „Wieczornych Spotkań”
22 kwietnia 18:53 „Wieczorne spotkania”: o przemocy ekonomicznej Przemoc ekonomiczna niszczy po cichu. Ofiara stopniowo staje się coraz bardziej zależna od swego oprawcy, a tym samym bezradna. Jak radzić sobie w takim położeniu? Gdzie szukać pomocy? Między innymi na te pytania odpowiedzieli goście „Wieczornych Spotkań”
Więcej »