Szukaj w serwisie

Mateusz Sienkiewicz

m.sienkiewicz@radio.koszalin.pl
668 806 372

O autorze

Urodził się w Słupsku, ale pochodzi z Ustki (w przeciwieństwie do młodych słupszczan, którzy rodzą się w Ustce). Od kilku lat swoim reporterskim okiem obserwuje to, co dzieje się w Słupsku i okolicach. Co nowego wymyślili młodzi naukowcy z regionu? Co „piszczy" w studenckim świecie? Dlaczego region słupski to naprawdę ciekawe miejsce (i przede wszystkim ludzie)? Odpowiedzi na te pytania stara się znaleźć w swojej codziennej pracy. Okazyjnie serwuje słuchaczom Radia Koszalin wybraną przez siebie muzykę (od reggae i korzennych brzmień po elektronikę i hip-hopowe dźwięki), a w niedzielne poranki sprawdza, co w minionym tygodniu wydarzyło się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
RozwińZwiń
5 kwietnia 12:08 Źródło: redakcja „W dorosłe życie wejdą w garniturze i z prawem jazdy”. Niezwykła akcja salezjanina z Trzcińca Jakiś czas temu ks. Wiesław Psionka, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu koło Czaplinka wpadł na pomysł, żeby dla uczniów, którzy w tym roku opuszczą placówkę, przygotować „wyprawkę” w dorosłe życie. W sieci uruchomił zbiórkę na zakup garniturów i kursów na prawo jazdy 1 kwietnia 10:03 Sprawa pożaru w hospicjum w Chojnicach trafi do sądu Prokuratura Okręgowa w Słupsku przygotowała akt oskarżenia. Nieodpowiednie wyposażenie w urządzenia przeciwpożarowe i gaśnicze, złe przygotowanie budynku do akcji ratowniczej – to główne zastrzeżenia śledczych do funkcjonowania hospicjum w Chojnicach 1 kwietnia 08:10 Źródło: redakcja Rozpoczynają się najważniejsze święta dla chrześcijan. Tegoroczne Triduum Paschalne ze specjalnymi obostrzeniami Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie celebrację pamiątki męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku ze względu na wprowadzone obostrzenia liturgia Triduum Paschalnego będzie wyglądała inaczej niż dotychczas 31 marca 18:55 W Szczecinku rozpoczął się świąteczny kiermasz [ZDJĘCIA] Na placu przed szczecineckim ratuszem kupić można produkty świąteczne. To propozycja dla osób, które obawiają się zatłoczonych sklepów. Na powietrzu, z zachowaniem wszystkich restrykcji, można spokojnie zrobić zakupy 30 marca 17:03 Źródło: redakcja Prokuratorskie śledztwo w sprawie wycinki drzew nad jeziorem Radacz. Tysiące drzew poszło pod topór Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie. Na przełomie lutego i marca na 30-hektarowym obszarze wycięto tysiące dwudziestoletnich drzew 26 marca 14:05 Źródło: redakcja W szczecineckiej komendzie straży pożarnej powstał bank tlenu [AKTUALIZACJA] Butle z tlenem przechowywane są w magazynach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Strażacy, jeśli zajdzie tylko taka potrzeba, będą je dostarczać do szpitali, w których przebywają chorzy na Covid-19 25 marca 18:02 Źródło: redakcja Podwyżka opłat za wywóz odpadów w Szczecinku Zdecydowali o tym radni podczas czwartkowej sesji. Mieszkańcy, którzy złożyli tzw. deklarację śmieciową, od 1 czerwca zapłacą za wywóz śmieci 30 zł od osoby. Dotychczas opłata wynosiła 24 zł od osoby 24 marca 16:25 Szkoła w Gwdzie zostanie zlikwidowana. W jej miejsce powstanie nowa placówka Zachodniopomorski wicekurator oświaty zgodził się na reorganizację oświaty w gminie Szczecinek. Oznacza to, że na najbliższej sesji radni zdecydują o likwidacji gminnej podstawówki
22 marca 19:41 Źródło: redakcja Kilkukilometrowa, stuletnia aleja lipowa w gminie Borne Sulinowo pójdzie pod topór? Zgodnie z przepisami, wycinka 300 drzew m.in. w Silnowie i Łącznie jest niezbędna, aby można było wyremontować drogę. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy. Zbierają podpisy pod petycją w tej sprawie 18 marca 14:38 Źródło: redakcja Znaczna podwyżka opłat za wywóz śmieci w Szczecinku? W przyszły czwartek radni podejmą decyzję O 6 złotych ma wzrosnąć opłata za wywóz nieczystości w Szczecinku. Do tej pory mieszkańcy płacili 24 zł za osobę, po przegłosowaniu nowego projektu uchwały, będzie to aż 30 zł.
Więcej »