Szukaj w serwisie

Mateusz Sienkiewicz

m.sienkiewicz@radio.koszalin.pl
668 806 372

O autorze

Urodził się w Słupsku, ale pochodzi z Ustki (w przeciwieństwie do młodych słupszczan, którzy rodzą się w Ustce). Od kilku lat swoim reporterskim okiem obserwuje to, co dzieje się w Słupsku i okolicach. Co nowego wymyślili młodzi naukowcy z regionu? Co „piszczy" w studenckim świecie? Dlaczego region słupski to naprawdę ciekawe miejsce (i przede wszystkim ludzie)? Odpowiedzi na te pytania stara się znaleźć w swojej codziennej pracy. Okazyjnie serwuje słuchaczom Radia Koszalin wybraną przez siebie muzykę (od reggae i korzennych brzmień po elektronikę i hip-hopowe dźwięki), a w niedzielne poranki sprawdza, co w minionym tygodniu wydarzyło się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
RozwińZwiń
30 lipca 20:59 W Barwicach otwarty zostanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19 Po informacji Polskiego Radia Koszalin o tym, że gmina Barwice ma najniższy odsetek zaszczepionych osób przeciwko Covid-19 w powiecie szczecineckim, burmistrz Mariusz Kieling zdecydował się na sprowadzenie do miasta mobilnego punktu szczepień 30 lipca 20:36 W centrum Połczyna-Zdroju pojawią się parkomaty Nowa strefa płatnego parkowania obowiązywać będzie w kurorcie od 2 sierpnia 29 lipca 18:09 Pacjenci Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie apelują o szczepienie się przeciwko Covid-19 Chorzy na stwardnienie rozsiane zachęcają do szczepienia się przeciwko Covid-19. Dodają, że każde zamrożenie pracy ośrodka może odbić się na ich zdrowiu 29 lipca 11:57 W Parsęcku trwają wakacyjne warsztaty pisania ikon Kilkuosobowa grupa mieszkańców spotyka się popołudniami w świetlicy wiejskiej. Pod okiem miejscowej instruktorki tworzą Mandylion - tradycyjną ikonę przedstawiającą twarz Chrystusa 28 lipca 15:12 Źródło: redakcja Ponad trzy hektary lasu do wycięcia po burzy, która przeszła w okolicy Bornego Sulinowa Przynajmniej kilka tygodni potrwa sprzątanie lasów w Nadleśnictwie Borne Sulinowo. W niedzielę przez niewielki obszar przeszła bardzo gwałtowna burza. 27 lipca 20:33 Rafał Staniszewski: tegoroczna edycja Art Piknik Festiwalu będzie wyjątkowa. Impreza potrwa ponad tydzień W najbliższy weekend w Szczecinku ruszy kolejna edycja Art Piknik Festiwalu. To święto muzyki, teatru i malarstwa, w czasie którego na mieszkańców czekają liczne atrakcje. O imprezach i artystycznych wydarzeniach na antenie Polskiego Radia Koszalin opowiedział współorganizator i pomysłodawca Festiwalu - Rafał Staniszewski
25 lipca 19:01 Źródło: redakcja Fiesta Rybna w Szczecinku za nami [ZDJĘCIA] Warsztaty ekologiczne, zajęcia na symulatorze żeglarskim, a przede wszystkim rybny poczęstunek - takie atrakcje przygotowali organizatorzy II Fiesty Rybnej w Szczecinku 25 lipca 16:12 Źródło: redakcja Oddając krew, chcą uczcić rocznicę wybuchu powstania warszawskiego Pracownicy Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie oraz członkowie Stowarzyszenia „Brygada Inki” zorganizowali mobilny punkt oddawania krwi 25 lipca 13:01 Źródło: redakcja Ogromne zainteresowanie mobilnym punktem spisowym w Szczecinku Przy muszli koncertowej w Parku Miejskim przygotowano stanowiska, w których dyżuruje kilkoro rachmistrzów spisowych 24 lipca 15:41 Źródło: redakcja W sobotę młodzi mieszkańcy Szczecinka uczyli się o ekologii Na Plaży Miejskiej zorganizowano kilkugodzinne warsztaty. To jeden z elementów programu „Pomorze Zachodnie - zielony region”, który ma podkreślić, że rok 2021 upływa w województwie pod znakiem ekologii.


Więcej »