W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej trwa czwarta edycja Kongresu Kultury. Drugi dzień wydarzenia jest wypełniony dyskusjami na temat promocji i budowania dostępnej kultury w mieście, a także relacji z odbiorcami. W programie nie zabrakło też kreatywnych warsztatów.
W wydarzeniu uczestniczą zarówno przedstawiciele instytucji kultury, jak i artyści, animatorzy oraz mieszkańcy Koszalina. Ostatnim szczególnie podoba się bogaty program tegorocznej edycji imprezy. - Można się wiele dowiedzieć, poza tym są zajęcia dla starszych, jak i młodszych uczestników - mówili.
Za nami wykłady poprowadzone przez m.in. prowadzącą kanał „Mówiąc Inaczej” w serwisie Youtube Paulinę Mikułę oraz Grzegorza Jędrka, autora bloga wniedoczasie.pl. O godz. 15.00. rozpoczął się panel dyskusyjny „Czy w Koszalinie naprawdę nic się nie dzieje?”. Dla chętnych przygotowano również warsztaty z tworzenia komiksów i plakatów, malowania winyli oraz rodzinne warsztaty malowania na wodzie.
Podczas wydarzenia można również poznać specyfikę funkcjonowania instytucji kultury i porozmawiać z ich przedstawicielami. - Taka przestrzeń do wymiany zdań z naszymi odbiorcami jest bardzo cenna - podkreśla Anna Robaczewska z koszalińskiego muzeum. - My wiele rzeczy nie widzimy, z kolei ktoś, kto aktywnie uczestniczy w tym, co oferujemy, często wie, co należy zmienić. Tutaj ma możliwość wypowiedzenia się, a takie głosy są dla nas bardzo ważne.
Kongresowi towarzyszy wystawa zdjęć „Tak mieszkamy”. Wydarzenie potrwa do godziny 19.00.
Patronem medialnym Kongresu jest Polskie Radio Koszalin.
mm/zn