fot. archiwum prk24

Prezes słupskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego była gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim opowiedziała o nadchodzącym XXV Światowym Zjeździe Kaszubów.

6 lipca w Kościerzynie odbędzie się XXV Światowy Zjazd Kaszubów. Dr Karolina Keler zaznaczyła, że w wydarzeniu wezmą udział tysiące Kaszubów: - To nie tylko goście z całej Polski, ale także m.in. z Kanady. Takie wydarzenia są dla nas bardzo ważne, bo czujemy jedność. Zawsze jest to wyjątkowy moment, kiedy widzi się „powódź czarno-żółtych barw”.

Dr Karolina Keler podkreśliła, że zjazdy Kaszubów to ogromne wyzwanie logistyczne: - Organizatorzy chcą, aby uczestnicy w każdym wieku znaleźli coś dla siebie. Na rynku w Kościerzynie nie zabraknie wielu występów artystycznych, ale zjazd Kaszubów to także inne wydarzenia. W ramach naszego święta odbędą się m.in. w turnieje gry w „Baśkę” oraz „Buczkę”.

Podczas piątkowej rozmowy dr Karolina Keler opowiedziała także o działalności słupskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z dr. Karoliną Keler