Pet Shop Boys powracają do Parlophone Records i wydają kolejną płytę. Na wydawnictwie znalazła się muzyka będąca połączeniem elektronicznego brzmienia, żywych instrumentów i orkiestrowych aranżacji. Utwory są świeże i otwierają nieznane dotąd w twórczości grupy kierunki.

To pierwszy album duetu wyprodukowanym przez Jamesa Forda znanego ze współpracy z takimi artystami jak Arctic Monkeys, Depeche Mode, Blur, Gorillaz i Simian Mobile Disco.

„Nonetheless” zawiera 10 zupełnie nowych utworów, które zostały nagrane i zmiksowane w Londynie w zeszłym roku, głównie w studiu Jamesa Forda we wschodnim Londynie. Orkiestra i podkłady wokalne zostały nagrane w The Church Studio w północnym Londynie.

Muzyka na „Nonetheless” jest zarówno podnosząca na duchu, jak i refleksyjna, a dziesięć utworów zawiera mieszankę elektroniki, żywych instrumentów i aranżacji orkiestrowych. Jak można się spodziewać po Pet Shop Boys, skupiają się na mocnych melodiach i charakterystycznym pisaniu piosenek, które łączą ze świeżym, otwartym umysłem na nowe podejścia.