Zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. W Koszalinie o fotel prezydenta miasta ubiegali się wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz dotychczasowy włodarz Piotr Jedliński.

Tomasz Sobieraj liczy, że zostanie prezydentem miasta. Jak podkreślił, ostatnie dwa tygodnie kampanii były bardzo intensywne.

Podkreślił, że w jego kampanię zaangażowało się wiele osób:- Ta grupa, która ze mną chodziła do samego końca była bardzo duża. To było kilkadziesiąt osób. To było coś niesamowitego, za co jestem bardzo wszystkim wdzięczny.

Tomasz Sobieraj mówił również o swoich planach na kadencję, jeśli zostanie prezydentem miasta: - Na pewno będę stawiał na dialog, na rozmowę z mieszkańcami. Oni tego naprawdę potrzebują, oczekują i na to zasługują. Jest mnóstwo do zrobienia.

W pierwszej turze Tomasz Sobieraj zdobył 46 proc. głosów. Jego kontrkandydat Piotr Jedliński - 28 proc.

Radosław Zmudziński/jr

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj: na pewno będę stawiał na dialog, na rozmowę z mieszkańcami: Tomasz Sobieraj: to było coś niesamowitego, za co jestem bardzo wszystkim wdzięczny: Tomasz Sobieraj: - To były bardzo intensywne dwa tygodnie