fot. prk24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Kolejna szlachetna inicjatywa młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Mieszkańcom w podkołobrzeskiej Stramnicy spłonął dom. Ruszyła społeczna pomoc - między innymi zbiórka pieniędzy w internecie. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele szkoły, do której uczęszcza poszkodowany chłopak. Wczoraj zorganizowano szkolną akcję charytatywną na rzecz poszkodowanych. Wśród działań znalazły się: „szafing” - wymiana odzieży, turniej FIFA, kiermasz przysmaków kulinarnych i wiele atrakcji kulinarnych.

materiał Mariusza Wolańskiego

Według rankingu portali branżowych, internauci wskazali Kołobrzeg jako najbardziej atrakcyjną zimową miejscowość nadmorską w Polsce. Dlaczego turyści wybierają Kołobrzeg akurat zimą?

materiał Mariusza Wolańskiego

UKS OPP Powiat Kołobrzeski otrzymał od starostwa powiatowego dotację w wysokości 300 tysięcy złotych na rozgrywki II ligi siatkówki kobiet oraz na szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej.

materiał Jarosława Banasia

Autorem Pomnika Zaślubin Polski z Morzem jest Wiktor Tołkin. Odsłonięcie odbyło się w 1963 roku, a główny element pomnika tworzy stylizowana flaga. Mozaiki na ścianach i masywne płaskorzeźby żołnierzy są symbolem tysiąclecia tradycji oręża polskiego na Pomorzu. Na płytkach kamiennych, które leżą u podnóża pomnika, upamiętniono wszystkie jednostki zdobywające miasto w marciu 1945 roku. Prześwit pod pomnikiem symbolizuje okno na świat, czyli port morski. Dlaczego o pomniku dziś mówimy? Bo za kilka miesięcy przejdzie renowację.

materiał Małgorzaty Abramowicz