fot. Mateusz Sienkiewicz/prk24

Efektem współpracy różnych środowisk okołoprawicowych jest powołanie Komitetu Przyjazny Szczecinek - Wspólny Dom i wystawienie Wojciecha Stypy, obecnego radnego miejskiego w Szczecinku, w walce o fotel burmistrza.

Kandydat Przyjaznego Szczecinka zaznacza, że chce miasta, do którego młodzi ludzie będą wracać po studiach. - Zrobię wszystko, by nasze dzieci i wnuki patrzyły na Szczecinek jak na swoje miejsce na ziemi. Wspólnie stwórzmy warunki, by chciały tutaj wracać - mówił Wojciech Stypa, obiecując wprowadzenie w mieście udogodnień dla przedsiębiorców oraz zmian infrastrukturalnych.

Kandydatura Wojciecha Stypy i współpraca różnych środowisk ma doprowadzić do zmiany w szczecineckim samorządzie - uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska. - Chcielibyśmy wrócić do idei samorządności, gdzie to mieszkańcy są najważniejsi, a problemy przez nich wskazywane są rozwiązywane w pierwszej kolejności - podkreślała posłanka.

W kończącej się kadencji Wojciech Stypa reprezentował klub Razem dla Szczecinka, którego kandydatem w walce o urząd burmistrza Szczecinka jest Jacek Pawłowicz.

ms/zas

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, posłanka PiS Wojciech Stypa, Komitet Przyjazny Szczecinek - Wspólny Dom