
Przypomnijmy, od 1 listopada pojazdy PKS Słupsk korzystają z węzła transportowego. Na jego terenie działa także biuro obsługi klienta spółki. Przy ul. Kołłątaja nadal jest prowadzona działalność administracyjna.
Tomasz Kowalczyk zaznaczył, że podróżni w większości są zadowoleni z tej zmiany: - Na początku listopada otrzymywaliśmy trochę skarg na zmianę lokalizacji. Wynikały one jednak głównie z przyzwyczajeń naszych klientów. Obecnie pasażerowie doceniają dogodne oznaczenie stanowisk, informacje dotyczące odjazdów autobusów. Robimy wszystko, co możemy, aby wszystko działało tak, jak powinno.
- PKS Słupsk realizuje około 300 kursów dziennie na 25 liniach. Z infrastruktury nowego dworca nie korzystają jedynie dwie linie: 200 i 211. Większość ich tras przebiega po mieście, stąd taka decyzja - dodał nasz rozmówca.
Podczas audycji Tomasz Kowalczyk opowiedział także m.in. o wniosku powiatu słupskiego o dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Więcej w poniższej rozmowie.
mk/mt
Posłuchaj
rozmowa Marcina Kamińskiego z Tomaszem Kowalczykiem- 00:00:00 | 00:00:00