
Ogromna choinka na rynku staromiejskim czy postacie i fontanny 3D - to jedne z świątecznych ozdób, które niedługo pojawią się w parku i na ulicach Koszalina. Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie rozstrzygnął przetarg na wynajęcie i montaż bożonarodzeniowych iluminacji, które już 1 grudnia rozświetlą miasto.
Nowe iluminacje ozdobią m.in. ul. Zwycięstwa oraz staromiejski rynek. Tam, w miejsce napisu „I LOVE KOSZALIN” ma pojawić się ogromna, mierząca ponad 8 metrów choinka. - Natomiast elementy, które mamy już na stanie w urzędzie zostaną zainstalowane na odcinku od amfiteatru w kierunku ulicy Kościuszki - wyjaśnił Robert Grabowski, rzecznik prasowy prezydenta Koszalina.
Ozdobione iluminacjami zostaną również koszalińskie ronda. I tak Rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości rozświetli „fontanna 3D”, a na słupach oświetleniowych przy Rondzie Solidarności pojawią się ozdoby 3D w kształcie kwiatów lilii.
W tym roku ozdoby pojawią się także w Parku Książąt Pomorskich. Tam w różnych miejscach staną iluminacje w kształcie m.in. aniołów, reniferów, pingwinów i misi.
Ozdób będzie zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach. Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 490 tysięcy złotych, czyli dwa razy więcej niż ubiegłej zimy. Jak wyjaśnił Robert Grabowski, powodem znaczącej podwyżki kosztów są również wyższe ceny wynajmu ozdób i powiązanych usług.
Mieszkańcy nie mogą się doczekać aż w mieście pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje. - Jeśli dopisze pogoda, będzie śnieg, to miasto będzie wyglądało zjawiskowo. Czekamy na to - mówili.
Miasto zamierza też zorganizować bożonarodzeniowy jarmark. Wydarzenie będzie miało miejsce od 15 do 21 grudnia na rynku staromiejskim. Poznaliśmy również gwiazdę miejskiego sylwestra - na scenie przed ratuszem ma wystąpić Andrzej Piaseczny.
rz/zn
Posłuchaj
Robert Grabowski o kosztach iluminacji- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00