fot. gmina Cewice

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kolejny taki punkt na mapie gminy. Przed tygodniem podobną świetlicę wiejską otwarto w Unieszynie.

- Świetlica w Oskowie już otwarta. To świetna wiadomość dla lokalnej społeczności. Mieszkańcy potrzebowali takiego miejsca. To właśnie tu będą mogli organizować wydarzenia, zarówno te społeczne, jak i kulturalno-edukacyjne - poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Nowoczesne wnętrza świetlicy oferują mieszkańcom wiele atrakcji i możliwości rozwoju aktywności społecznej. Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znajdują się w nim: główna sala spotkań, gdzie odbywać będą się różnego rodzaju wydarzenia; koncerty i inicjatywy integrujące lokalną społeczność, a także nowoczesna kuchnia, szatnia, łazienki i pomieszczenia gospodarcze. Teren wokół świetlicy przystosowano do rekreacji; wokół budynku są ławki, chodniki i sporo zieleni.

Świetlica wiejska w większości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na budowę obiektu przekazano dofinansowanie w wysokości 500 000 zł. - Jestem przekonany, że świetlica będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Oskowa i okolicznych miejscowości. To dzięki rządowym środkom możliwe było stworzenie tego miejsca - dodał Piotr Müller.

To kolejny tego typu budynek w regionie. Tydzień temu otwarto świetlicę wiejską w Unieszynie. Budowa tej przestrzeni była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Biuro Poselskie Piotra Müllera/aj