fot. Facebook
Pracownia kosztowała ok. 55 tysięcy złotych. 49,5 tys. zł to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a pozostałe pieniądze dołożył powiat białogardzki.

- Do liceum w Tychowie trafił nowy sprzęt, a klasa została dostosowana do nowoczesnych standardów, tak aby uczniowie w sposób empiryczny mogli uczyć się przedmiotów związanych z ochroną środowiska, ekologią, chemią czy biologią - podkreślił Marek Subocz, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Daniel Wach, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie, zaznaczył, że dzięki pracowni młodzież nauczy się m.in. dbać o zabytkowy park: - Uczniowie, przy okazji projektu będą dbali o ten park, a my będziemy wyrabiali w nich proekologiczne postawy, które wniosą w dorosłe życie. 

Młodzież tychowskiego ogólniaka widzi wiele możliwości zastosowań ekopracowni. - W dzisiejszych czasach każdy na świecie chce być „eko”. My jako młode pokolenie też musimy edukować się w każdym temacie związanym z ochroną środowiska, m.in. powinniśmy nauczyć się, jak segregować odpady - powiedział jeden uczniów.

kk/kp

Posłuchaj

licealiści Daniel Wach, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie Marek Subocz, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie