Szukaj w serwisie

Krzysztof Klinkosz

k.klinkosz@radio.koszalin.pl
94 352 20 33

O autorze

Dołączył do ekipy Polskiego Radia Koszalin niedawno, ale zadomowił się, jakby to były lata. Dotychczas zawodowe życie spędzał nad Zatoką Gdańską, albo parę tysięcy kilometrów na wschód, jako korespondent Polskiej Agencji Prasowewej w Rosji. Teraz poznaje uroki pracy nad otwartym Bałtykiem. W mediach od 1994 roku, w tym czasie pracował m.in. w PAP, Radiu Gdańsk, Radiu Eska Nord i Eska Trójmiasto czy Przeglądzie Sportowym. To przyniosło mu doświadczenie zawodowe i wiedzę w wielu dziedzinach, choć najlepiej czuje się w tematach związanych ze zdrowiem, nauką i szeroko pojętą przyrodą. Poza wszelką konkurencją pozostaje sport, o którym mógłby rozmawiać godzinami, także na antenie. Z całego wachlarza dyscyplin, najważniejszy jest według niego żużel. Prywatnie interesuje się historią, zwłaszcza tą najnowszą. Kołobrzeg i okolice to kopalnia tematów i tych przyrodniczych, i tych historycznych.
RozwińZwiń
27 stycznia 16:21 Jest praca w koszalińskiej Służbie Więziennej. Na chętnych czeka ponad 300 etatów Najpierw test, później rozmowa kwalifikacyjna, badanie sprawności fizycznej i stanu zdrowia – to etapy rekrutacji do Służby Więziennej. W Koszalinie rozpoczęła się procedura naboru nowych strażników, psychologów i lekarzy pracujących z osadzonymi 26 stycznia 20:21 Rafał Semołonik: archeologia podwodna to jedna z bardzo ważnych gałęzi poznawania historii W Koszalinie w ramach cyklu Przystanek Historia podsumowano m.in. prace archeologiczno-wydobywcze na Zalewie Szczecińskim. Efektem działań archeologów podwodnych jest pokaźny zbiór artefaktów, od średniowiecznych po te z II wojny światowej 25 stycznia 19:14 Uczniowie pierwszych klas wojskowych koszalińskiego liceum TEB Edukacja złożyli w środę ślubowanie Rotę ślubowania pierwszoklasiści wygłosili w budynku Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Większość uczniów naukę w tych klasach rozpoczęła z myślą o pozostaniu w przyszłości w służbach mundurowych 24 stycznia 14:46 Pomorski Uniwersytet Medyczny z nowoczesnym robotem neurochirurgicznym. Maszyna pomoże przy skomplikowanych operacjach Szczeciński robot neurochirurgiczny to trzecie tego typu urządzenie w Polsce. Jego oficjalne uruchomienie odbyło się we wtorek przy udziale m.in. wiceministra zdrowia Piotra Brombera oraz wiceprzewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Czesława Hoca 23 stycznia 18:27 Wiceminister rolnictwa w Koszalinie: w lutym zaczynamy prace legislacyjne nad ustawą o biogazowniach rolniczych Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi zapowiedział podczas briefingu prasowego w Koszalinie, że już w przyszłym miesiącu rozpoczną się prace legislacyjne nad specustawą dot. powstawania biogazowni w Polsce. To ważna wiadomość dla rolników 17 stycznia 20:39 Wystawa etykiet zapałczanych w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Minimum miejsca, maksimum informacji Na etykietach zobaczyć można m.in. grafiki ze znakami drogowymi czy hasła przypominające o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Wystawa powstała dzięki zbiorom z kolekcji Janusza Bortnika
17 stycznia 17:10 Snakedoctors - historia o tym, jak można spełniać muzyczne marzenia 15 stycznia 16:41 Wygrana Darz Boru Karnieszewice Tenisiści stołowi Darz Boru Karnieszewice w pierwszym meczu ligowym w nowym roku pokonali na wyjeździe rezerwy AZS AWFiS Gdańsk 7:3. Początek meczu nie wskazywał jednak na tak łatwe zwycięstwo 15 stycznia 10:02 „Magazyn katolicki”: m.in. o rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim” rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji 14 stycznia 17:16 Zwycięstwo koszalińskich szczypiornistek. Młyny Stoisław Koszalin pokonały KPR Ruch Chorzów Piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin na otwarcie 12. kolejki rozgrywek ekstraklasy wygrały w Chorzowie z Ruchem 27:24 (14:13)
Więcej »