fot. Arkadiusz Wilman/Polskie Radio Koszalin

Frodo, Shire, Gandalf i elfy - to tylko niektóre postacie i elementy Śródziemia, jakie pojawiły się w pracach nadesłanych na konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena.

Jak przekazał Sławomir Kaczmarek, organizator wydarzenia, do konkursu wpłynęło ponad trzydzieści prac z całego regionu. - Dominowały zgłoszenia z Koszalina, ale pojawił się także Słupsk, Wałcz oraz mniejsze miejscowości. Prace były bardzo ciekawe i zróżnicowane - wyjaśnił.

Zwyciężczynią pierwszej edycji konkursu została Natalia Konopa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku, drugie miejsce zajęli ex aequo Agata Gawęda z SP w Strącznie, Marcelina Hengier z koszalińskiej szkoły katolickiej oraz Borys Walaszkowski z SP nr 17 w Koszalinie. Trzecie miejsce przypadło również uczennicy Szkoły Podstawowej nr 17 - Darii Kucharenko.

Uczestnicy konkursu przyznali, że pokochali twórczość Tolkiena przede wszystkim za stworzony przez niego malowniczy świat. - Zaczęłam czytać Hobbita na początku tego roku, ale do teraz przeczytałam go już chyba tysiąc razy. Uwielbiam te mityczne smoki, krasnoludy, elfy i wszystkie przygody - mówiła jedna z uczennic.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w Koszalinie. Ogłoszeniu wyników towarzyszyła część artystyczna, wystawy i wspólne czytanie.

Więcej w relacji Arkadiusza Wilmana.

aw/zn

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana