fot. prk24.pl
Pierwszy trening dla chłopców z trzecich i czwartych klas szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek 15 listopada o 16.30. Zajęcia prowadzić będą trenerzy Piotr Stasiuk i Waldemar Szymański oraz zawodnicy seniorskiej drużyny.

Prezes klubu Tomasz Nowe powiedział, że docelowo szkolenie będzie obejmować chłopców z wszystkich klas szkół podstawowych z naszego regionu: - Myślimy już o założeniu kolejnych oddziałów akademii. Jesteśmy po wstępnych rozmowach w Białym Borze, Świdwinie czy Bierzwnicy. Chcemy, aby powstała sieć szkolenia dzieci i młodzieży, aby w przyszłości talenty zasiliły seniorską drużynę Gwardii Koszalin, a być może trafiły nawet do reprezentacji. Należy jednak podkreślić, że ta sieć nie powstanie w ciągu pół roku, to jest projekt długofalowy.

Szkoleniowiec pierwszego zespołu Piotr Stasiuk przyznał, że koszalińska akademia będzie innowacyjnym projektem: - Zajęcia z dziećmi będą prowadzili trenerzy i zawodnicy pierwszego zespołu. W ten sposób chcemy promować piłkę ręczną w mieście i mieć wpływ na rozwój naszej młodzieży.

Drugi trener Waldemar Szymański, który pracował przez prawie 30 lat we Francji, poinformował, że szkolenie młodzieży będzie oparte właśnie na modelu wypracowanym w tym państwie: - Nie będziemy koncentrować się na meczach, wynikach czy zdobywaniu tytułów mistrzowskich. Nas interesuje tylko szkolenie. Mamy już przygotowany plan pracy dla poszczególnych grup młodzieżowych.

Klubowi działacze i trenerzy przyznali, że akademia nie powstałaby, gdyby nie wsparcie sponsora strategicznego, którym jest koszalińska firma produkująca kosmetyki i opakowania.

Gwardia Koszalin zajmuje czwarte miejsce w grupie A pierwszej ligi. Koszalinianie odnieśli trzy zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę.

W sobotę niebiesko-biało-czerwoni podejmą u siebie MKS Grudziądz. Początek meczu o 17.00.

red./rz

Posłuchaj

Tomasz Nowe, prezes Gwardii Koszalin Piotr Stasiuk, I trener Gwardii Koszalin Piotr Stasiuk, II trener Gwardii Koszalin