Polskie Radio Koszalin - 68 urodziny [WIDEO]
Prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin, które obchodzi dzisiaj 68. urodziny, był gościem „Studia Bałtyk Koszalin”. W rozmowie z Anną Popławską opowiedział m.in. nowych wyzwaniach stojących przed naszą rozgłośnią.

Piotr Ostrowski zaznaczył podczas porannej audycji, że Polskie Radio Koszalin niezmiennie cieszy się bardzo dużą popularnością w regionie: - Nasza słuchalność wynosi stabilne kilkanaście procent. Jest to ogromny udział w rynku, przed nami są jedynie dwie największe stacje komercyjne. Poruszamy tematy oraz formy radiowe, których nie ma w prywatnych rozgłośniach, czyli reportaże, felietony, „pogłębioną publicystkę”. My nie tylko musimy, ale bardzo chcemy wypełniać tę misję, jaka stoi przed mediami publicznymi.

Prezes Polskiego Radia Koszalin, opowiedział w rozmowie z Anną Popławską także o sztandarowych projektach realizowanych przez naszą rozgłośnię: - „Radio Koszalin na wakacjach” jest bardzo silną marką, cieszy się ogromną popularnością. We wszystkich miejscach, które mamy okazję odwiedzić, spotykamy się z niezwykłą sympatią mieszkańców. Przypominam, że w ramach tego przedsięwzięcia jeździmy w najdalsze zakątki regionu. Staramy się docierać do naszych słuchaczy tam, gdzie tylko jest to możliwe. Kolejną naszą silną marką jest „Studio Bałtyk”. W styczniu zaczynamy całoroczne obchody z okazji 50. urodzin tej audycji.

Na koniec poniedziałkowego spotkania Piotr Ostrowski opowiedział o nowych wyzwaniach, jakie stoją przed Polskim Radiem Koszalin: - Naszym priorytetem jest bycie blisko naszych słuchaczy, dlatego budujemy kolejne redakcje terenowe. Przypominam, że mamy swoje oddziały poza Koszalinem, w Słupsku, gdzie prowadzimy program miejski przez 6 godzin w dni powszednie, Szczecinku oraz Pile. Ponadto tworzymy redakcję i studio w Wałczu. Budujemy też bardzo nowoczesne studio w Kołobrzegu, gdzie chcielibyśmy w przyszłości uruchomić program miejski. Od zawsze naszym marzeniem było stworzenie lokalnego radia w Kołobrzegu. To miasto zasługuje na własne pasmo.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./mt

Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z prezesem Piotrem Ostrowskim