Nasza rozgłośnia powstała w 1953 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija. Najważniejsza misja, którą wypełniamy, to bycie radiem regionalnym, czyli takim, które jest bardzo blisko słuchaczy. Dlatego Polskie Radio Koszalin to nie tylko redakcja w Koszalinie, ale także w Słupsku, Kołobrzegu, Szczecinku oraz Pile. Nasza ramówka to najważniejsze informacje, ciekawa publicystyka i świetna muzyka. Poza radiową anteną, jesteśmy także na portalu prk24.pl i w mediach społecznościowych.

Wszystko zaczęło się 15 listopada 1953 roku, kiedy Radio Koszalin zaczęło nadawać jako punkt korespondencyjny Polskiego Radia. Redakcję ulokowano w willi przy ul. Marszałka Piłsudskiego 49. Kolejna ważna dla nas data to 18 listopada 1993 roku, kiedy powstała samodzielna rozgłośnia regionalna w Koszalinie. Pięć lat później rozpoczęła się budowa obecnej siedziby radia przy ulicy Marszałka Piłsudskiego 41. Przenieśliśmy się do niej w 2002 roku.

Polskie Radio Koszalin stale się rozwija. W 2020 roku uruchomiliśmy nowoczesny newsroom. Połączyliśmy go z redakcją nowych mediów, przez co informacje z anteny błyskawicznie trafiają do czytelników naszego portalu. Nowe pomieszczenia wyposażyliśmy w najnowocześniejsze technologie - m.in. stanowiska multimedialne, najnowsze konsolety oraz profesjonalne komputery do edycji dźwięków i materiałów wideo. Do dyspozycji dziennikarzy i gości Polskiego Radia Koszalin jest również profesjonalne Studio Bałtyk TV.

Niedawno rozpoczęliśmy remont naszego studia emisyjnego S3. Już niebawem będziemy mogli z niego nadawać program na żywo i będzie ono wsparciem głównego studia emisyjnego S1. To wszystko po to, by w przyszłym roku zakończyć jedną z największych inwestycji ostatnich lat w Polskim Radiu Koszalin - gruntowny remont głównego studia emisyjnego S1 i studia S2. W naszej rozgłośni zainstalowane zostaną najnowocześniejsze konsolety i sprzęt multimedialny.

W tym roku zakończyliśmy także remont dwóch dużych sal dydaktycznych. Będą one służyć m.in. uczestnikom Akademii Radiowej - projektu realizowanego we współpracy z Politechniką Koszalińską i Akademią Pomorską w Słupsku. W ten sposób kształcimy przyszłych dziennikarzy i dbamy, aby przekazywać wiedzę naszych pracowników kolejnym pokoleniom. Mimo pandemii, w ramach staży, praktyk i warsztatów naszą Akademię Radiową odwiedziło kilkadziesiąt osób, w tym studenci dziennikarstwa i marketingu. Praktykowali u nas także przyszli realizatorzy dźwięku - studenci kilku krajowych uczelni. Podczas trwania projektu do pracy w redakcji nowych mediów przyjęliśmy już dziesięć osób.

Nie zapominamy także o naszych redakcjach terenowych. Od kilku miesięcy trwa remont redakcji w Kołobrzegu. To dla nas niezwykłe wyzwanie, ponieważ uwzględniając wielkość i potencjał Kołobrzegu, zdecydowaliśmy się tam zbudować studio emisyjne, z którego będzie można nadawać program na żywo. Kolejną nowością dla naszych słuchaczy będzie uruchomienie nowej redakcji terenowej - tym razem w Wałczu. To kolejny dowód na to, że region jest dla nas najważniejszy. Rozwijamy też naszą słupską redakcję, w której zwiększyliśmy liczbę dziennikarzy.

Polskie Radio Koszalin modernizuje także flotę samochodów. Do Koszalina niedawno trafiły nowe Ople Astry. Samochody otrzymały także redakcje terenowe w Słupsku, Szczecinku, Kołobrzegu, a nasz pilski korespondent otrzymał zmodernizowany samochód transmisyjny, który usprawni pracę w terenie.

Polskie Radio Koszalin z roku na rok ma coraz wyższą słuchalność. To dzięki Naszym Słuchaczom staliśmy się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i największych marek medialnych na Pomorzu Środkowym. Dziękujemy, że jesteście z nami!

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
Czytaj więcej