fot. pixabay.com
Alienacja rodzicielska polega m.in. na utrudnianiu dziecku przez jednego rodzica kontaktu z drugim rodzicem. Nasi goście wyjaśniali m.in. na czym dokładnie polega alienacja, a także jak może wpłynąć na psychikę dziecka.

Z roku na rok rośnie liczba spraw sądowych, w ramach których w sądach toczy się spór o kontakty z dzieckiem i ich utrudnianie przez jednego z rodziców. Skala alienacji rodzicielskiej wzrasta proporcjonalnie do liczby rozwodów. Na czym polega alienacja rodzicielska i w jaki sposób dotyka dziecko - mówi Tomasz Palij, lider Centralnego Stowarzyszenia Praw Dziecka i Rodziny Children Street.


Szukając pomocy, z Tomaszem Palijem można kontaktować się mailowo: prawodladzieci@gmail.com.

materiał Katarzyny Kużel

Alienacja rodzicielska to także wymuszanie uczuć, czy też negatywne nastawianie dziecka przeciwko drugiemu rodzicowi. Jak to wpływa na psychikę dziecka? Na to pytanie odpowiedziała nam psycholog Karina Wysocka-Kosik.

materiał Tomasza Trana

O zjawisko alienacji rodzicielskiej i przykłady jego występowania zapytaliśmy Krzysztofa Kretkowskiego, wychowawcę z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie.

materiał Arkadiusza Wilmana

Mówiąc o alienacji rodzicielskiej warto zauważyć, że może to być problem dosłownie każdej rodziny, niezależnie od jej statusu społecznego czy materialnego. O szczegółach mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

materiał Renaty Pacholczyk