fot. pixabay.com
Preferują obecnie bardziej doświadczonych, samodzielnych specjalistów, oferując im odpowiednie wynagrodzenie. Młodzi muszą zawalczyć o swoją pracę. Tak dzieje się w branży IT. Jeszcze na początku roku - przed pandemią - osoba z wykształceniem informatycznym w ofertach pracy mogła przebierać, teraz już, żeby otrzymać prace, trzeba wykazać się nie tylko odpowiednim dyplomem, ale i... doświadczeniem.

Jak podkreśla Robert Bodendorf właściciel firmy z branży IT raport mówiący o tym, że młodzi informatycy nie mają szans na pracę, jest lekko przesadzony, chodziarz teraz od młodych ludzi wymaga się przede wszystkim zdecydowanie więcej pokory przy negocjacji warunków pracy.

materiał Renaty Pacholczyk

Ponad połowa pracowników branży fitness może stracić pracę! W związku z pandemią koronawirusa siłownie, kluby fitness pozostają zamknięte do 27 grudnia. Dopiero przed świętami zapadną decyzje co dalej. Sytuacja jest krytyczna, branża bankrutuje - podkreśla prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski.

materiał Tomasza Trana

Aż 38 proc. osób zatrudnionych bezpośrednio w hotelarstwie straciło pracę od początku roku do końca października, co jest następstwem dramatycznej sytuacji branży, spowodowanej pandemią koronowirusa - wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. O sytuacji w branży mówi Agnieszka Maszner-Paproch - dyrektor regionalna woj. zachodniopomorskiego w IGHP, dyrektor jednego z hotel. 

materiał Anny Winnickiej

Jak sobie radzi branża gastronomiczna? Czy jest trudniej niż przy pierwszym zamknięciu? Czy lokale muszą zwalniać pracowników? Czy właściciele wierzą w przetrwanie?

materiał Joanny Lejtan