źródło: KPP w Wałczu

Narkotyki przemycane były w naczepie ciężarówki, ukryte w ładunku z częściami samochodowymi. W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby. Już usłyszały zarzuty. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali to dwóch mężczyzn narodowości gruzińskiej, w wieku 42 i 22 lat. W Prokuraturze Rejonowej w Wałczu przedstawiono im zarzut dotyczący międzywspólnotowego przemytu. Sąd zastosował wobec obu trzymiesięczny areszt.

W czasie akcji policjanci zabezpieczyli w sumie blisko 109 kg kokainy o czarnorynkowej wartość ponad 40 mln złotych.

Na prośbę wałeckich policjantów w czynnościach pomagała im Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa. Dzięki specjalistycznemu skanerowi funkcjonariusze prześwietlili kontrolowany pojazd, by sprawdzić, czy w ukrytych częściach załadunkowych nie znajdują się jeszcze podejrzane przedmioty lub substancje.

Sprawa jest rozwojowa.

red.