Jak działa giełda papierów wartościowych? Jak zostać giełdowym graczem? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć w Szkole Giełdowej Politechniki Koszalińskiej. Dziś zainaugurowano jej działalność.
Szkoła Giełdowa Politechniki Koszalińskiej to wspólna inicjatywa koszalińskiej uczelni i Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie - studentów, ale także mieszkańców regionu i przedsiębiorców. O tym, jak będzie wyglądała nauka w szkole opowiedział dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej dr hab. Grzegorz Przekota:
- Są to weekendowe kursy dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych. Na zajęciach będziemy uczyć praktycznego podejścia do inwestowania. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, czym jest rynek oraz jak unikać błędów i optymalizować swoje decyzje, aby osiągać jak najlepsze wyniki – powiedział.
Politechnika Koszalińska konsekwentnie prowadzi działania mające na celu poszerzanie wiedzy ekonomicznej studentów i uczniów z regionu. Rektor PK dr hab. Danuta Zawadzka zaznaczyła, że otwarta dziś szkoła to jeden z wielu projektów realizowanych przez uczelnię w ostatnim czasie.
- Pierwszym działaniem było otwarcie laboratorium finansowo-giełdowego. Kolejną inicjatywą – konkurs „Młody inwestor”. Szkoła Giełdowa to trzeci etap – przekazała.
Szkoła już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. - Podczas pierwszej rekrutacji na dostępnych 20 miejsc zgłosiło się ponad 100 osób. Liczymy na to, że kolejne edycje będą równie popularne – poinformowała prof. Zawadzka.
Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa można znaleźć na stronie Politechniki Koszalińskiej.
ap/zn