W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.
Kołobrzeski jarmark świąteczny przechodzi do historii. Urząd miasta poinformował, że Jarmark był za drogi i zbyt często krytykowany. W zamian ma być piękniejszy świąteczny wystrój miasta, pozostaje również choinka przed ratuszem i świąteczny koncert. Radny Jacek Woźniak uważa, że jarmark powinien pozostać i powinni go organizować kołobrzeżanie, a nie firma zewnętrzna. Mieszkańcy także są przeciw likwidacji tej rodzinnej atrakcji.
Sytuacje kryzysowe zdarzają się coraz częściej. Przeżyliśmy wichury, zagrożenia epidemiczne, teraz walczymy ze skutkami powodzi. Lokalne samorządy muszą być na wszelkie takie sytuacje przygotowane. A z tą gotowością bywa różnie. Na ten temat Mariusz Wolański rozmawia z Mirosławem Zalewskim, wiceprezesem zarządu oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Szczecinie.
Warzywa, owoce, nabiał a także miody. Klienci targowisk wybierają produkty ekologiczne i stawiają na zakupy u znajomych i sprawdzonych, lokalnych rolników. Na jesienne kołobrzeskie targowisko wybrała się Małgorzata Abramowicz, która sprawdziła co i dlaczego kupujemy.
W „Słowniku na Fali” mówiliśmy o: Halloween, Szekspirowskich cytatach w prozie Przemysława Poznańskiego, „Snach umarłych”, roczniku „weird fiction” i o musicalu „Something Rotten”, czyli o zapożyczeniach z Irlandii, Anglii i USA, które trafiły do Polski.
„Otwarta Antena”: Krzysztof Sokolnicki
Gościem Małgorzaty Abramowicz w audycji „Otwarta Antena” był dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Kołobrzegu Krzysztof Sokolnicki. Rozmowa dotyczyła problemów lokalowych najmniejszej szkoły muzycznej w Polsce, której niewielka powierzchnia powoduje trudności w realizacji zadań dydaktycznych. Sytuacja trwa od ponad 30 lat.