fot.prk24.pl

Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej Marlena Jakubczyk-Kurkiewicz oraz lider Szlachetnej Paczki rejonu Wałcz Andrzej Stec.

Dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej - Marlena Jakubczyk-Kurkiewicz

Kończy się I etap projektu „DNA Wałcza”. Marlena Jakubczyk-Kurkiewicz opowiedziała o szczegółach tej inicjatywy: - Naszym celem jest dotarcie do tytułowego DNA miasta składającego się z elementów kultury polskiej, niemieckiej, żydowskiej i ukraińskiej. Już w ten weekend podsumujemy pierwszy etap.

Dyrektor muzeum dodała, że projekt zakłada utworzenie placówki izby pamięci w mieście: - Zależy nam na tym, aby zaprezentować historię Wałcza w oparciu o historię mieszkańców przesiedlonych wówczas z Kresów, czy Polski Centralnej. Kolejna część wystawy będzie poświęcona powracającym z frontu żołnierzom Wojska Polskiego oraz tym, którzy do Wałcza wrócili z obozów.

Dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej - Marlena Jakubczyk-Kurkiewicz

Lider Szlachetnej Paczki rejonu Wałcz - Andrzej Stec

Ponad półtora miliona Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Do tego dochodzi znaczny wzrost cen produktów w sklepach. Wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki wspierają każdą rodzinę, która znajduje się w potrzebie.

Jak przekazał Andrzej Stec, pomoc w ramach Szlachetnej Paczki to odpowiedź na konkretne potrzeby: - Paczki trafiają do osób znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu choroby, starości, osamotnienia czy wypadku. Do rodzin trafiamy poprzez ośrodki pomocy społecznej, Caritas lub sąsiadów. Obecnie szukamy nowych wolontariuszy, którzy będą zainteresowani i chętni do pomocy innym.

Lider Szlachetnej Paczki rejonu Wałcz - Andrzej Stec