fot. arch. prk24

Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach w kraju i naszej diecezji.

Z Koszalina na Jasną Górę - na rowerach. Już po raz piętnasty odbyła się pielgrzymka rowerowa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wczoraj pielgrzymi dotarli do celu. A wyjechali z Koszalina przed tygodniem. Po drodze zatrzymali się m.in. w Skrzatuszu, gdzie spotkali się z biskupem Zbigniewem Zielińskim.

pielgrzymka rowerowa

W minionym tygodniu sarbinowska parafia przeżywała triduum, nie chodzi jednak o Triduum Paschalne lecz triduum małżeńskie, trzy dni spotkań dla małżeństw. Prowadzący te spotkania małżonkowie na swoim przykładzie opisywali różnorakie problemy które mogą dotknąć chrześcijańskie małżeństwo a co ważniejsze - pokazywali jak z tych problemów wyjść. Towarzyszył im ksiądz Piotr Wieteska, diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

spotkania dla małżeństw

Więcej informacji dotyczących różnych programów dla małżeństw można znaleźć na stronie miloscizycie.pl

W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w tym tygodniu odbyły się rekolekcje dla związków niesakramentalnych. Była to propozycja dla par żyjących w wolnym związku, po rozwodzie, po ślubie cywilnym.

rekolekcje dla związków niesakramentalnych