fot. koszalin.policja.gov.pl
fot. koszalin.policja.gov.pl
fot. koszalin.policja.gov.pl
fot. koszalin.policja.gov.pl
fot. koszalin.policja.gov.pl
fot. koszalin.policja.gov.pl
fot. koszalin.policja.gov.pl
Każda z wież ratowniczych jest obsadzona przez czterech ratowników. Oprócz tego działa grupa interwencyjna. Nad bezpieczeństwem odpoczywających czuwają także policjanci.

Jak podkreślił Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa, Łazy są dobrze przygotowane do sezonu wakacyjnego: - To pierwszy sezon z błękitną plagą w Łazach. Jesteśmy przygotowani do sezonu - mamy pełną obsadę ratowniczą, współpracujemy ze służbami i drugi rok z rzędu jest tu mobilny posterunek policji. 

Mobilny komisariat znajduje się przy ul. Słonecznej i działa przez cały tydzień w godz. 10-18. Funkcjonariusze będą też prowadzić działania prewencyjne. - Ten punkt policji już się sprawdził i jest potrzebny w Łazach. Każdy turysta i mieszkaniec może skorzystać w nim z pomocy policjantów. W zeszłym roku najczęściej zgłaszane były drobne kradzieże i zaginięcia osób - powiedziała nadkomisarz Monika Kosiec, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Dariusz Latowski, szef ratowników WOPR-u w Łazach przypomniał, że bezpieczeństwo odpoczywających nad wodą zależy w dużej mierze od nich: - Trzeba pamiętać, aby kąpać się na plażach strzeżonych i to tylko, gdy jest biała flaga. Należy również pilnować dzieci. Dzieci do lat siedmiu muszą być pod opieką dorosłych.

W Łazach plaże są strzeżone codziennie od godz. 9.30 do 17.30 przez czternastu ratowników wodnych.

Po konferencji prasowej ratownicy wodni zrobili pokaz podejmowania z wody osób topiących się.

kch/ar

Posłuchaj

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa Dariusz Latowski, szef ratowników WOPR-u w Łazach nadkomisarz Monika Kosiec, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie