fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
Były minister edukacji w rządzie Mateusza Morawieckiego spotkał się we wtorek w Pile z wyborcami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Wsparł też kandydatów PiS w wyborach samorządowych.

Przemysław Czarnek przekonywał, że rząd Zjednoczonej Prawicy rozwinął Polskę lokalną, a gwarancją dalszego rozwoju są właśnie kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości: - Nigdy w historii Polski nie było takiego rozwoju Polski lokalnej - gminnej, powiatowej, czy wojewódzkiej - jak w ostatnich pięciu i ośmiu latach. Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak gospodarować środkami publicznymi na inwestycje infrastrukturalne. Do tego trzeba mieć normalnego gospodarza, który będzie miał wizję rozwoju samorządu dla społeczeństwa. I dlatego tutaj, w Pile potrzeba Marcina Porzucka.

Poseł Marcin Porzucek jest kandydatem PiS na prezydenta Piły. Jak mówi - dzisiejsza konwencja z udziałem Przemysława Czarnka ma zmobilizować wyborców do udziału w niedzielnym głosowaniu: - To może wpłynąć na mobilizację wyborców prawicy i centroprawicy. Są też osoby, które być może w październiku nie poszły do wyborów, bądź też uznały że dadzą szansę innym formacjom. Już te pierwsze tygodnie pokazały, czym są rządy Donalda Tuska i jego przystawek. Prawo i Sprawiedliwość chce wygrać wybory samorządowe, by ocalić samorządy od wielu złych praktyk, które obserwujemy w ostatnich miesiącach.

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze zostaną otwarte o 7.00 rano.

pg/ar

Posłuchaj

Przemysław Czarnek, poseł PiS Marcin Porzucek, poseł PiS