fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
Wykonawca ma 40 miesięcy na zakończenie prac. Przedstawiciele urzędu miasta mają jednak nadzieję, że czas realizacji tej inwestycji nie będzie odbiegał znacząco od ok. 22 miesięcy, jak to miało miejsce w przypadku podobnych, zakończonych już w mieście inwestycji.

Ulica Chałubińskiego zapewnia jedyny dojazd do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, w tym do jego oddziału ratunkowego. W marcu tego roku podpisano umowę z wykonawcą, a 2 kwietnia rozpoczęły się prace. Na początkowym etapie zmiana organizacji ruchu nie będzie uciążliwa dla kierowców, ale później konieczne będzie etapowe wyłącznie niektórych odcinków z ruchu. Cały czas zapewniony będzie jednak dostęp do szpitala.

Jak powiedział Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina, remont ulicy kosztować będzie prawie 13 mln zł: - Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg udało się nam uzyskać na tę inwestycję 7,5 miliona złotych. Obejmuje ona nie tylko nową nawierzchnię ulicy, ale też m.in. stworzenie chodników po obu stronach, przebudowę kanalizacji deszczowej, czy instalację nowych oszczędnych lamp ledowych.

Odwiedzających szpital najbardziej jednak cieszą nowe miejsca parkingowe, które powstaną między innymi w poszerzonym pasie drogowym. Jest to możliwe dzięki przekazaniu miastu przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i Straż Graniczną pasów terenu położonych przy ulicy: - Teraz miejsca parkingowego trzeba szukać nawet pół godziny, a często znajduje się je dość daleko od wejścia do szpitala. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.

Więcej w materiale Sławomira Kamoli.

sk/ar

Posłuchaj

materiał Sławomira Kamoli