fot. prk24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

We wtorek, w całym kraju, odbywały się protesty rolników. W Kołobrzegu spotkali się z dziennikarzami na moście portowym. Mówili, że protestują nie tylko w swoim interesie, ale także w interesie konsumentów.

materiał Mariusza Wolańskiego

W „Studiu Kołobrzeg” rozmawialiśmy również o sporze radnych miejskich o losy zabytkowego bunkra w Podczelu, a raczej działki, na której znajduje się ów bunkier. Wczoraj krótką konferencję prasową zorganizowali w tej sprawie radny Jacek Woźniak z klubu radnych Koalicja samorządowa oraz radny Dariusz Zawadzki z klubu radnych Kołobrzescy Razem.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Kołobrzegu trwa akcja „Śniegowiec”, polegająca na pomocy osobom bezdomnych. Prowadzą ją pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie ze Strażą Miejską. Patrolowane są pustostany, altany działkowe, na których koczują bezdomni.

materiał Jarosława Banasia

„Słownik na Fali”: co znaczy Bulanda, „róbta, co chceta” - „mówta co chceta”, a także o wpływie sztucznej inteligencji na współczesny język polski. Rozmawiają dr Sebastian Żurowski z UMK w Toruniu i Jarosław Banaś.

materiał Jarosława Banasia