fot. arch. prk24

Pogoda w ostatnich dniach nie oszczędzała polskiego wybrzeża. Szczeciński urząd morski szacuje właśnie uszkodzenia wynikłe podczas ostatnich sztormów. „Ubytki” w plażach zauważają m.in. turyści.

Sztormy, które kilka dni temu przeszły przez północną część Polski, podmyły część plaży w Kołobrzegu. Na mniejszą niż zazwyczaj powierzchnię wskazują zapytani przez nas spacerowicze: - Woda zabrała dosyć sporo tej plaży. Na pewno jest ona dużo mniejsza niż o tej samej porze w zeszłym roku. Ma to jednak swój urok - mówili.

Straty szacuje również Urząd Morski w Gdańsku. W trakcie ostatniego sztormu zniknęła część plaży w Lubiatowie w powiecie wejherowskim, a z klifu w Gdyni spadło kilka drzew.

Jak wskazuje synoptyk IMGW Agnieszka Prasyk, najbliższe dni nad morzem powinny być spokojniejsze. - W weekend i w przyszłym tygodniu zanotujemy tylko lokalnie i przejściowo słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany. Temperatura w nocy osiągnie do minus 11 stopni, a w trakcie dni – do minus 6 - wyjaśniła.

kk/zn

Posłuchaj

Agnieszka Prasyk,synpotyk IMGW
  • 00:00:00 | 00:00:00
::
turyści
  • 00:00:00 | 00:00:00
::