W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Przenieśliśmy się do Portu Kołobrzeg, gdzie Mariusz Wolański spotkał się z prezesem zarządu Arturem Lijewskim. Podsumował dane o przeładunkach i rozmawiał perspektywicznie o planowanym poszerzeniu i pogłębieniu wejścia do portu.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Arturem Lijewskim

Fizjoterapeutka Agnieszka Zawadzka w audycji „Na Zdrowie”, opowiadała jak postępować w sytuacjach kiedy fizjoterapeuta pomóc nie może.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Agnieszką Zawadzką

„Innowacyjna historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji” to program ministerialny, którego celem jest zainteresowanie wydarzeniami z przeszłości młodych ludzi, którzy swoją uwagę koncentrują na mediach społecznościowych i grach komputerowych. W pierwszej, ubiegłorocznej edycji udział w programie wzięło 20 tys. uczniów z całej Polski. Podczas seansów filmów historycznych wykorzystywana jest technologia wirtualnej rzeczywistości (VR), i specjalnie przygotowana scenografia. Poprzedza je prelekcja wprowadzająca w tematykę historyczną. Uczniowie oglądają wydarzenie historyczne z perspektywy uczestnika. Od poniedziałku w kołobrzeskim „Sienkiewiczu” odbywają się takie historyczne lekcje dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Równocześnie nauczyciele biorą udział w szkoleniach na temat nowoczesnych sposobów przekazywania wiedzy historycznej.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Piłkarska drużyna Olimp Gościno od wielu lat gra na poziomie 4-ligowym. Z różnym skutkiem. W poprzednim sezonie drużyna przez wiele tygodni nie mogła się przełamać i przegrywała mecz za meczem zanim się odblokowała i spokojnie na koniec utrzymała się w lidze. Tak samo było w tym sezonie. Zespół na początku zanotował czarną serię zanim zaczął zdobywać punkty. W ostatnim meczu drużyna mimo dobrej postawy na boisku też przegrała, tym razem z Gwardią Koszalin 1:4. Po meczu o przyczyny tego stanu rzeczy zapytaliśmy grającego trenera Olimpu Marcina Swobodę.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z trenerem Olimpu Gościno Marcinem Swobodą

„Otwarta Antena”: Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Dzisiaj Sejm X kadencji o 12:00 rozpocznie obrady, a gościem „Otwartej Anteny” Studia Kołobrzeg jest kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, z którym rozmawiał Jarosław Banaś.

„Otwarta Antena”: Czesław Hoc