fot. prk24.pl

Gościem audycji „Studio Bałtyk Koszalin” był dr Piotr Boćko, rektor-komendant Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie, generał Brygady Straży Granicznej. W rozmowie z Arkadiuszem Wilmanem mówił m.in. o nowym stopniu nadanym mu przez prezydenta oraz rozwoju Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie.

Na początku listopada prezydent Andrzej Duda nadał stopnie generalskie 12 oficerom Wojska Polskiego, oficerowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego, oficerowi Służby Ochrony Państwa, oficerowi Straży Granicznej oraz dwóm oficerom Służby Więziennej. Wśród nominowanych pojawił się Piotr Boćko: - To dla mnie wyróżnienie i zaszczyt, którego się nie spodziewałem. Myślę, że to docenienie pracy całej społeczności Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie. Nominacje generalskie pokazują, jak zmienia się myślenie o bezpieczeństwie Rzeczypospolitej.

29 września 2023 r. gen. bryg. SG Piotr Boćko został wyznaczony na stanowisko rektora-komendanta Wyższej Szkoły Straży Granicznej. - To pierwsza tego typu uczelnia w kraju. Od marca chcemy ruszyć z inauguracją roku akademickiego i robimy wszystko, by w marcu przyjąć pierwszych 40 funkcjonariuszy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

Piotr Boćko