fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Oddział przyjął już pierwszych pacjentów, a korzystać z niego będą mogli mieszkańcy całego regionu.. Jego ordynatorem zostanie doktor Robert Łukasiewicz.

Doktor Sylwester Szewczyk, dyrektor medyczny Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie, podkreślił, że nowo powstała placówka jest w pełni wyposażonym i wyspecjalizowanym pełnoprofilowym oddziałem: - Na oddziale pracuje czterech specjalistów. Wykonywane są alloplastyki stawu biodrowego i kolanowego, rekonstrukcje więzadłowe kolana oraz barku. Przyjmowani są również pacjenci pourazowi.

Na oddziale znajduje się piętnaście nowoczesnych łóżek, a każda sala wyposażona jest we własną łazienkę. - Łóżka wyposażone są w pełne oprzyrządowanie przydatne do założenia wyciągu bezpośredniego dla pacjentów. Są elektryczne i automatycznie dostosowują się do wzrostu pacjenta i jego potrzeb. Zaplecze dostosowane jest do wszystkich wymogów, w tym również dla osób z niepełnosprawnością. Jest też sala bezpośredniego nadzoru wyposażona m.in. w kardiomonitor - informuje Jolanta Stolarek, pielęgniarka naczelna Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie.

Oddział wyremontowany został i wyposażony ze środków własnych szpitala.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc podkreślił, że to kolejna już inwestycja, która powoduje, że placówka staje się jedną z najnowocześniejszych w regionie: - Niedawno otworzyliśmy blok operacyjny. Mamy tomograf komputerowy. Świadczymy opiekę psychiatryczną i psychologiczną. Posiadamy punkt krwiodawstwa.

Z oddziału ortopedycznego białogardzkiego szpitala korzystać będą mogli mieszkańcy całego regionu.

kch/kp

fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Czesław Hoc, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Jolanta Stolarek, pielęgniarka naczelna Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie. doktor Sylwester Szewczyk, dyrektor medyczny Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie