fot. Marcin Turalski/Polskie Radio Koszalin
W poniedziałek dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku podpisał porozumienie ws. współpracy z władzami szkół podstawowych nr 3 i nr 8. Dzięki projektowi uczniowie podstawówek wezmą udział w m.in. w zajęciach matematyczno-przyrodniczych, które lepiej ich przygotują do testów ósmoklasisty.

Zadowolenia ze współpracy między szkołami nie kryła wiceprezydent Słupska Marta Makuch. - Niezwykle się cieszę z inicjatywy, która w zeszłym roku wystartowała jako innowacja. Przypomnę, że wtedy takie porozumienie dyrektor Domański podpisał z dyrektorami szkół podstawowych nr 5 i nr 6, dzisiaj z „trójką” i „ósemką” - powiedziała.

Część zajęć w ramach podpisanego porozumienia poprowadzą uczniowie II LO. Maja Grondziewska z klasy biologiczno-matematycznej zaznaczyła, że ten projekt to same korzyści dla dwóch stron: - Poza możliwością porozumienia się z innymi uczniami wierzę, że pomogę im w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie szkół podstawowych liczą, że podpisane porozumienie pomoże im lepiej przygotować się do nauki w liceum. - Moim zdaniem jest to dobry pomysł, ponieważ ważne jest, aby się kształcić i II LO nam to umożliwia. Będziemy już zaznajomieni z wyższym poziomem nauczania w liceum - powiedziała uczennica szkoły podstawowej.

W 2023 roku II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza zajęło 148. miejsce w ogólnopolskim rankingu „Perspektywy”. To najlepszy wynik ze wszystkich szkół w Słupsku.

mt/kp

Posłuchaj

uczniowie szkoły podstawowej Maja Grondziewska, uczennica II LO z klasy biologiczno-matematycznej Marta Makuch, wiceprezydent Słupska