fot.Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin

Obecnie realizowany jest projekt „Stop-Hop”. To inwestycja wybrana w budżecie obywatelskim, która polega na regulacji ponad 70 studzienek kanalizacyjnych. Ma być wygodniej, bezpieczniej i ekologicznie.

Kierowcy denerwowali się na stan szczecineckich dróg i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce: - Nie tylko dziury i koleiny sprawiają dyskomfort w poruszaniu się autem. Każdy, kto jeździ ulicami naszego miasta, zdaje sobie sprawę, jak wielką zmorą jest najechanie na zapadniętą studzienkę. Naszym celem jest poprawienie bezpieczeństwa i komfortu.

Krzysztof Ptasiński, jeden z wykonawców inwestycji przyznał, że regulacja studzienek jest wyzwaniem: - Przedsięwzięcie jest trudne ze względu na istniejący stan nawierzchni oraz błędy poprzednich wykonawców. Przy odpowiednich materiałach, nie będzie sytuacji,w których właz się będzie zapadał. Używamy pierścieni tworzywowych do regulacji włazów i wpustów, które wykonywane są z surowców przetwórstwa wtórnego.

Inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego w Szczecinku miała pierwotnie kosztować niespełna 200 tys. złotych, ale koszt przedsięwzięcia wzrósł do 250 tys. złotych.

ms/lp

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza