Uczestnikami wydarzenia byli słuchacze szkoleń kwalifikowanych z całej Polski. Konkurs składał się z trzech konkurencji, m.in. quizu z pytaniami o charakterze otwartym i zamkniętym.
Kapitanem zwycięskiej drużyny był kapral Michał Kamiński z placówki Straży Granicznej w Radomiu: - Nasza drużyna składała się z trzech osób. Cały czas szkolimy się w tym temacie, nie ma jednego schematu (w problematyce handlu ludźmi - przyp. red.).
Konkursowe zmagania poprzedził wykład, który wygłosiła chor. SG Sylwia Biskupska: - Chciałam pokazać, że praca z ofiarami handlu ludźmi nie jest łatwa dla nas wszystkich. Trudno na pierwszy rzut oka zidentyfikować poszkodowanego, jak i przestępcę.
Wydarzenia w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie zostały zorganizowane w związku z Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi przypadającym 18 października.
aw/mt
