fot. prk24.pl

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Anna Mętlewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Agata Radek z Konfederacji, Wiktor Kamieniarz z Nowej Lewicy i Radosław Lubczyk z Trzeciej Drogi.

Politycy z regionu rozpoczęli spotkanie od dyskusji wokół Marszu Miliona Serc, zorganizowanego przez polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy liczą na frekwencyjny rekord i mówią o kulminacyjnym punkcie kampanii. Goście Arkadiusza Wilamana odnieśli się także to organizowanej w tym samym czasie w katowickim Spodku konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejna kwestia poruszona przez polityków z regionu dotyczyła fali zdjęć kartek z informacją o „awarii” dystrybutorów na stacjach Orlenu w różnych częściach kraju, która oblała Internet. Informowanie o awarii dystrybutora zamiast komunikatu o deficycie paliwa - takie polecenie wydał PKN Orlen pracownikom swoich stacji - wynika z e-maila, do którego dotarł money.pl. Koncern przekonuje, że problem z brakami był chwilowy i został zażegnany.

Tematem dyskusji była również zmiana decyzji Niemiec w sprawie tak zwanego unijnego rozporządzenia kryzysowego - jednak go poprą. Pozwoli to na wznowienie procedowania nad paktem w Parlamencie Europejskim. Zdaniem polityków PiS to powrót do przymusowego mechanizmu relokacji migrantów w Unii Europejskiej.

Ostatnia kwestia poruszona przez polityków z regionu dotyczyła mieszkańca Białogardu, który został skazany za zniesławienie samorządowców powiatowych z Białogardu. Sąd Rejonowy w Białogardzie orzekł, że Paweł K. opublikował na Facebooku nieprawdziwe treści ws. uruchomienia w tym mieście punktu poboru krwi. Pokrzywdzonymi w sprawie są Piotra Pakuszto, starosta białogardzki oraz wicestarosta Dominik Kołodziejski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Po Słowie”.

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

„Po Słowie”, 1.10.2023 r.