fot. prk24.pl

Do samorządu na budowę zupełnie nowego obiektu dla Ochotniczej Straży Pożarnej trafi 2 mln złotych. To dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich.

Najmłodsza jednostka OSP w powiecie szczecineckim świętowała niedawno 10-lecie swojego istnienia. Dlatego - jak zaznaczyła Dorota Chrzanowska, burmistrz Bornego Sulinowa - informacja o dofinansowaniu to wyczekiwany prezent jubileuszowy.

- Obecne miejsce, w którym stacjonuje jednostka, to garaż po byłych wojskach sowieckich. Tam druhowie nie mają żadnych warunków do pracy. Teraz będziemy przystępowali do prac projektowych nad nowym obiektem - powiedziała Dorota Chrzanowska.

Władze Bornego Sulinowa liczą, że w najbliższym czasie uda się pozyskać środki na kolejne strażackie inwestycje. Potrzeby lokalowe mają m.in. druhowie z OSP w Juchowie. - Oni stacjonują w bardzo małym obiekcie. Po akcji nie mają warunków nawet żeby się przebrać - tłumaczyła burmistrz Bornego Sulinowa.

Dzięki rządowemu wsparciu dla gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne, prawie 3,5 mln złotych trafi do gminy Grzmiąca. Powstanie tam budynek użyteczności publicznej, w którym mieścić się będzie m.in. remiza strażacka.

ms/zn

Posłuchaj

Dorota Chrzanowska, burmistrz Bornego Sulinowa - cz.2 Dorota Chrzanowska, burmistrz Bornego Sulinowa - cz.1