fot. Sebastian Ferens/Polskie Radio Koszalin
Powodem jest budowa ronda na obecnym skrzyżowaniu z ul. Morską. Przez najbliższy miesiąc kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Od strony Ustki objazd zacznie się na słupskim ringu. - Ulicą Wernera, braci Staniuków, Grunwaldzką, Sobieskiego, 3-go Maja, Wolności, Kopernika, do ulicy Bałtyckiej - poinformował Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku i dodał, że jest to wariant dla wszystkich pojazdów niezależnie od wysokości. 

Wykonawca inwestycji przygotowuje oznakowanie objazdów. 

 - To był nasz warunek, aby objazd ten był bardzo dobrze oznakowany. Pomimo to, że prace toczą się poza sezonem turystycznym i szczytem ruchu, to wciąż bardzo dużo pojazdów przemieszcza się w obu kierunkach - zaznaczył dyrektor Orłowski.

Budowa ronda, remont ul. Morskiej oraz instalacja sygnalizacji świetlnej będą kosztować 8,5 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest ze budżetu państwa.

sf/kp

Posłuchaj

Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku o oznakowaniach objazdu Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku o trasie objazdu