Szukaj w serwisie

Sebastian Ferens

s.ferens@radio.koszalin.pl

O autorze

Interesują mnie tematy, które oddają tętno życia mojego miasta i regionu. Bliskie ludziom i wydarzeniom dla nich ważnym. Poza pracą jestem muzykiem, gitarzystą, miłośnikiem brzmień klasycznych i klubowych. Fan aktywności: sportów siłowych, roweru i natury.
RozwińZwiń
26 lutego 18:42 Aż 9,5 mln złotych zebrano na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni dwuletniego Olka Pieniądze zebrane w czasie akcji „Pomoc dla Olka” umożliwią leczenie chłopca z Czarnej Wody w pow. starogardzkim terapią genową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie 26 lutego 14:35 Nie wszyscy właściciele czworonogów sprzątają po swoich pupilach. Problem widać szczególnie po roztopach To nie tylko kwestia estetyczna. Takie zanieczyszczenie słupskich chodników i trawników może także stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców 25 lutego 15:35 Problemy finansowe słupskiego schroniska dla zwierząt. Czy miasto może pomóc placówce? W grudniu i styczniu opłaty za ogrzewanie gazowe wyniosły 30 tys. zł. Dzięki zbiórce w internecie udało się pozyskać potrzebne pieniądze. Nadal jednak aktualne jest pytanie, jak placówka radzić sobie będzie z przyszłymi dużymi wydatkami 24 lutego 10:01 Długie spacery i zabawa - Słupszczanie czują już wiosnę [sonda] Odwrót zimy spowodował, że mieszkańcy Słupska wyszli ze swoich domów, aby korzystać z uroków natury. Sebastian Ferens postanowił sprawdzić, co najchętniej mieszkańcy miasta robią w takie ciepłe dni.
23 lutego 18:56 Czy słupszczanie doczekają się remontu ważnych dróg i chodników? Zarząd Infrastruktury Miejskiej zapewnia, że tak Na liście miejskiej spółki znalazły się między innymi ulice Konarskiego i Rybacka oraz arterie wzdłuż Osiedla Batorego. Nie były one modernizowane od wielu lat 23 lutego 09:35 Ulice Słupska po zimie nie zachęcają do spacerów. Służby oczyszczania miasta przygotowują się na wielkie sprzątanie Ptasie i psie odchody, setki kilogramów piasku na chodnikach i tony śmieci, ukazują się pod pokrywą topniejącego śniegu w Słupsku. Mieszkańcy nie są zadowoleni z wyglądu ulic, ale też rozumieją, że to okres przejściowy 22 lutego 11:06 Zalegający śnieg utrudnia ruch przy ulicy Kossaka Problem jest spowodowany brakiem miejsca do składowania uprzątniętego odpadu przez mieszkańców. W efekcie kierowcy mają problem z wymijaniem nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów. 22 lutego 08:32 W Ustce rozpoczęły się prace związane z budową kładki rowerowej na rzece Słupi Koszt przedsięwzięcia to prawie 4 mln zł. Obiekt będzie elementem trasy rowerowej R10. Oprócz walorów turystycznych most lepiej skomunikuje zachodnią i wschodnią cześć Ustki 19 lutego 19:34 Słupszczanie skarżą się na utrudnienia w ruchu na ul. Szarych Szeregów i Partyzantów Środkowa część ulicy Szarych Szeregów jest zamknięta dla ruchu. Na utrudnienia w przemieszczaniu się i niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych przy ul. Partyzantów skarży się również Centrum Krwiodawstwa. Powodem niedogodnych warunków na drodze jest budowa trzeciej już kładki mającej połączyć brzegi rzeki Słupi 18 lutego 13:31 Czy w tym roku roku słupszczanie będą mogli korzystać z roweru miejskiego? Jest na to szansa Program miał zostać zrealizowany już w zeszłym roku. Plany urzędników pokrzyżowała jednak pandemia. W sąsiednim Koszalinie podobny system rowerów działa od trzech lat
Więcej »